W ostatni wtorek osiem ekip zaczynało swoją przygodę z ESPORT NOW CUP. Większość z nich jednak w minionych dniach straciła szansę na upragniony triumf – w grze pozostały już tylko dwa zespoły, które już dziś zmierzą się ze sobą w meczu finałowym.

Komu awans do EDC 4?

A stawką owego meczu będzie przecież miejsce w czwartej odsłonie European Development Championship, której łączna pula nagród wyniesie 30 tysięcy dolarów. Bilet otrzyma jednak tylko zwycięzca, podczas gdy przegrany w formie pocieszenia będzie miał prawo wystąpić w zamkniętych eliminacjach do EDC. Niemniej ostatecznie liczy się tylko pierwsze miejsce, o które powalczą między sobą Izako Boars oraz Pompa Team. Popularne Dziki we wczorajszym półfinale rozprawiły się z los kogutos, z kolei nadal testująca skład Pompa okazała się lepsza od M1 EDEN. Kto wygra dziś? Faworytami będą oczywiście Daniel "STOMP" Płomiński i spółka, ale graczy PT nie można od razu skreślać z uwagi na ich nieprzewidywalność.

CZYTAJ TEŻ:
Bolesna porażka Anonymo. Polacy pozbawieni marzeń przez Double Poney

Brugge walczy o życie

Równolegle swoje boje na międzynarodowej arenie CS:GO toczyć będzie Club Brugge eSports. Zespół Mateusza „matty'ego” Kołodziejczyka i Mateusza „n0tice'a” Wolniaka bardzo słabo zaczął swoją przygodę z pierwszym etapem Elisa Invitational Summer 2021 i ma już na swoim koncie dwie porażki. Oznacza to, że polski duet i spółka nie mogą już pozwolić sobie na żadne potknięcie, bo to równoznaczne będzie z końcem marzeń o awansie. W podobnej sytuacji znajduje się jednak najbliższy rywal Brugge, czyli szwedzki Lilmix, który oba dotychczasowe mecze przegrał wynikiem 0:2. Niemniej wydaje się, że akurat dzisiejsza potyczka będzie mieć bardzo wyrównany charakter, a o zwycięstwie przesądzi dyspozycja dnia.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

23 maja
17:00 Club Brugge eSports vs  Lilmix BO3 transmisja
18:00 Pompa Team vs  Izako Boars BO3 transmisja