Michał "MICHU" Müller na razie nie może zaliczyć przygody z Evil Geniuses do udanych. Zespół Polaka kilka tygodni temu błyskawicznie pożegnał się z Funspark ULTI 2020, wczoraj zaś już po drugim meczu odpadł z cs_summit 8, czyli północnoamerykańskiego turnieju eliminacyjnego do Majora.

Evil Geniuses 0 : 2 FURIA Esports
Overpass 20:22 Inferno 6:16  Nuke 

Co ciekawe, to ekipa Polaka wystartowała lepiej w spotkaniu przegranych grupy A i prowadziła już nawet 3:0. Niemniej były to tylko miłe złego początki – z czasem FURIA Esports przebudziła się i odpowiedziała z całą bezwzględnością. Efekt? Po trzeciej rundzie Evil Geniuses zdobyli jeszcze tylko jedno oczko, a wszystkie pozostałe padły łupem Brazylijczyków, którzy na przerwę schodzili z okazałym wynikiem 11:4. Ten po chwili jeszcze wzrósł, bo piątka z Kraju Kawy bardzo dobrze weszła w drugą połowę, zapewniając sobie aż dziesięciopunktową przewagę. MICHU i spółka mieli więc niewielki margines błędu, bo jedno potknięcie mogłoby sprawić, że FURIA znalazłaby się już o krok od zwycięstwa. I w tych niekorzystnych warunkach EG ruszyło po comeback, napędzane m.in. przez samego Müllera, który indywidualnie rozgrywał bardzo dobre zawody. To także dzięki jego fragom drużyna z Ameryki Północnej była w stanie jeszcze zdominować rywali i, co niesłychane, rzutem na taśmę doprowadzić do dogrywki! W tej obejrzeliśmy aż trzynaście dodatkowych rund, ale niestety – ostatnie słowo należało do Brazylijczyków, którzy przechylili szalkę na swoją stronę, triumfując 22:20.

W tej sytuacji Evil Geniuses musieli szukać szczęścia na mapie przeciwnika, czyli Inferno. Problem w tym, że FURIA czuła się tam bardzo dobrze i mimo gry w ataku z łatwością zyskała prowadzenie, które potem sukcesywnie powiększała. Podopiecznych Wiltona "zewsa" Prado w pierwszej połowie stać było tylko na trzykrotną odpowiedź, ale to była kropla w morzu potrzeb. Niczego nie zmienił nawet fakt, że EG po przejściu na stronę terro wygrało pistoletówkę i następującą po niej rundę. Po chwili Brazylijczycy odzyskali bowiem inicjatywę i dopełnili dzieła zniszczenia, z łatwością pokonując MICHA i spółkę 16:6, tym samym wyrzucając ich za burtę. – Niestety przegrywamy 0:2 z FURIĄ i odpadamy z turnieju cs_summit 8, zdobywając 950 punktów RMR. Wygląda na to, że trzeba będzie jeszcze trochę poczekać na moje pierwsze zwycięstwo w barwach Evil Geniuses. Na razie 2 turnieje za nami, na koncie 4 mecze i... 4 porażki. Przed nami kolejne dni przygotowań i za tydzień wracamy do Europy na IEM Summer 2021. Oby to był ten turniej na przełamanie – nie krył rozczarowania sam Müller.

Tym samym Evil Geniuses odpadło z gry, podczas gdy FURIA Esports już dziś o 23:30 podejmie O Plano w meczu o drugie miejsce w grupie A. Po więcej informacji na temat cs_summit 8 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.