Niedawna porażka z Double Poney wbrew pozorom nie zakończyła jeszcze przygody Anonymo Esports z Flashpoint Season 3. Przed polską formacją bowiem nadal mecze o jak najlepszy finisz w przedziale miejsc od 9. do 12. Jest więc o co walczyć, bo każda lokata wyżej to też więcej punktów RMR.

Anonymo vs Sprout po raz trzeci

Kolejną przeszkodą na drodze Pawła "innocenta" Mocka i spółki będzie Sprout, z którym Anonymo w tym roku mierzyło się już dwukrotnie. Pierwsza potyczka, w ramach ESEA Premier, zakończyła się triumfem Niemców, ale już w kwietniu przy okazji zamkniętych eliminacji do Flashpointa to Polacy byli górą. Nie wskażemy ich jednak jako faworyta wtorkowego meczu, bo takiego ogólnie trudno jednoznacznie określić. Oba zespoły zdają się prezentować wyrównany poziom i tak naprawdę niuanse mogą przesądzić o tym, kto będzie górą. Nie bez znaczenia będzie też dyspozycja dwóch najskuteczniejszych członków swoich ekip, czyli Josefa "faveNa" Baumanna oraz Kamila "KEia" Pietkuna. Obaj gracze w poprzednich spotkaniach pokazali się z naprawdę dobrej strony, wobec czego i tym razem to na nich spoczywać będzie główny ciężar odpowiedzialności.

Trwa walka o życie

Ale nie tylko samym Anonymo człowiek żyje. Wszak o miejsca 9-12. rywalizować będą również FPX i Complexity Gaming, które stoczą bezpośredni pojedynek. Jest to o tyle istotne, któraś z tych ekip będzie kolejnym rywalem innocenta i jego kolegów. Niemniej ciekawie będzie w drabince przegranych, gdzie o życie walczą dwaj faworyci Flashpointa, czyli Team Vitality i Heroic. Oba składy wydawały się być głównymi kandydatami do czołowych lokat, ale już dziś jeden z nich pożegna się z marzeniami. Na ostrzu noża znajduje się także przyszłość BIG i pogromców Anonimowych z Double Poney. Te drużyny również wyczerpały już limit błędów, co oznacza, że dla każdego z nich kolejna porażka równoznaczna będzie z eliminacją z walki o najwyższe miejsca, czyli również o największą zdobycz punktową, która pomogłaby przybliżyć się do PGL Major Stockholm 2021.

Dzisiejszy harmonogram Flashpoint Season 3:

25 maja

3. runda drabinki przegranych

18:00 Team Vitality vs Heroic BO3

Mecz o 9-12. miejsce

18:00 FPX vs Complexity Gaming BO3

3. runda drabinki przegranych

21:00 BIG vs Double Poney BO3

Mecz o 9-12. miejsce

21:00 Sprout vs Anonymo Esports BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Good Game League na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 3 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.