cs_summit 8 rozpoczęło się ledwie kilka dni temu, a mimo to dla dwóch ekip przygoda z turniejem dobiegła już końca. Szansy na powiększenie swojego dorobku punktowego RMR nie będą miały już Evil Geniuses i Bad News Bears, które zakończyły grupowe zmagania na ostatnich miejscach.

MICHU i spółka poza play-offami

Szczególnie rozczarował zespół Michała "MICHA" Müllera, który uznał wyższość zarówno paiN Gaming, jak i FURII Esports, kontynuując swoją mało chlubną serię porażek. Więcej mimo wszystko spodziewano się też po graczach BNB, którzy przecież od wielu tygodni szukają wsparcia organizacji i tak szybka eliminacja z zawodów na pewno im w tym nie pomoże. Argumenty w dyskusji z potencjalnie zainteresowanymi podmiotami zyskało natomiast O Plano, które finiszowało na trzecim miejscu w grupie A, dzięki czemu zagra w play-offach, aczkolwiek w dolnej ich drabince. W drabince górnej pojawią się natomiast, poza wspomnianym już paiN i FURIĄ, także Extra Salt i Team Liquid, czyli dwa najlepsze zespoły zbioru B.

Końcowy układ fazy grupowej cs_summit 8:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. paiN Gaming 2 2 0 1. Extra Salt 2 2 0
2. FURIA Esports 3 2 1 2. Team Liquid 3 2 1
3. O Plano 3 1 2 3. EXTREMUM 3 1 2
4. Evil Geniuses 2 0 2 4. Bad News Bears 2 0 2

Teraz przed zawodnikami dzień przerwy, niemniej już w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu rozpocznie się faza play-off, w której najlepsza szóstka walczyć będzie o upragniony mistrzowski tytuł oraz jak największą liczbę punktów RMR, które mogą przybliżyć do awansu na PGL Major Stockholm 2021. Głównym faworytem imprezy pozostaje oczywiście Liquid, ale nie można wykluczyć, że któraś z trzech nadal obecnych w stawce drużyn z Brazylii zaskoczy. A może będzie to niepozorne Extra Salt, które już od dawna zdradza spore ambicje, ale dotychczas nie miało okazji, by przekuć je w rzeczywisty, naprawdę znaczący sukces?

Harmonogram fazy pucharowej cs_summit 8:

26 maja
23:30 Extra Salt vs FURIA Esports BO3
27 maja
02:30 paiN Gaming vs Team Liquid BO3
23:30 EXTREMUM vs Extra Salt/FURIA BO3
28 maja
02:30 O Plano vs paiN/Liquid BO3
23:30 finał drabinki wygranych BO3
29 maja
02:30 2. runda drabinki przegranych BO3
23:30 finał drabinki przegranych BO3
30 maja
02:30 mecz o 5. miejsce BO3
23:30 finał BO5

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Beyond the Summit na Twitchu. Po więcej informacji na temat cs_summit 8 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.