STS
fot. Wisła All iN!/Jeremi Śpiewak

10. miejsce we Flashpoincie nadal w zasięgu Anonymo, dziś kolejny mecz

To już pewne – Anonymo Esports nie zajmie podczas Flashpoint Season 3 miejsca dziewiątego. Przesądziła o tym porażka ze Sprout, aczkolwiek w przypadku Polaków nie jest to jeszcze koniec walki. Wciąż przecież mogą oni finiszować na dziesiątej lokacie, która dałaby im 700 punktów RMR. Trudna przeprawa Polaków O owo top 10 nie będzie jednak łatwo, […]

To już pewne – Anonymo Esports nie zajmie podczas Flashpoint Season 3 miejsca dziewiątego. Przesądziła o tym porażka ze Sprout, aczkolwiek w przypadku Polaków nie jest to jeszcze koniec walki. Wciąż przecież mogą oni finiszować na dziesiątej lokacie, która dałaby im 700 punktów RMR.

Trudna przeprawa Polaków

O owo top 10 nie będzie jednak łatwo, bo aby osiągnąć ten cel, gracze z Polski muszą wygrać oba kolejne mecze. Co więcej, jeżeli dziś przegrają, to nie będą mieć kolejnej szansy i po prostu zostaną sklasyfikowani na miejscu dwunastym i obdarowani 500 punktami RMR. Gra jest więc warta świeczki, ale problem w tym, że w jak najlepsze zakończenie przygody z Flashpointem celuje także dzisiejszy rywal Anonimowych, czyli Complexity Gaming. Dla obu drużyn będzie to ponownie spotkanie po miesięcznej przerwie – poprzednie miało miejsce przy okazji zamkniętych eliminacji do europejskich zawodów eliminacyjnych do Majora i wówczas górą byli podopieczni amerykańskiej organizacji. Zresztą, także dziś to właśnie oni uchodzić będą za faworytów.

Duńskie derby na ostrzu noża

W międzyczasie toczyć się będzie też rywalizacja o dziewiąte miejsce, do której przystąpią FPX i Sprout. Jest to o tyle istotne z punktu widzenia Anonymo, że jeżeli Polacy pokonają Complexity, to właśnie z przegranym tego starcia walczyć będą o finisz w top 10. Bez wątpienia ciekawie powinno być też w gronie ekip, które wciąż liczą się w grze o najwyższe lokaty, ale nie mają już buforu bezpieczeństwa. W takiej sytuacji są m.in. Astralis i Heroic, przed którymi duńskie derby o pozostanie w turnieju. Kilka godzin później spotkanie o podobnej stawce rozegrają także BIG oraz niedawni pogromcy Pawła „innocenta” Mocka i spółki z Ninjas in Pyjamas.

Dzisiejszy harmonogram Flashpoint Season 3:

26 maja

4. runda drabinki przegranych

18:00 Astralis vs Heroic BO3

Mecz o 10-12. miejsce

18:00 Complexity Gaming vs Anonymo Esports BO3

4. runda drabinki przegranych

21:00 Ninjas in Pyjamas vs BIG BO3

Mecz o 9. miejsce

21:00 FPX vs Sprout BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Good Game League na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 3 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kto zagra na lanowych finałach PLE? Trwa walka o dwa ostatnie bilety

Brakowało nam lanów, oj brakowało. Na szczęście w sukurs przychodzi nam Polska Liga Esportowa, która już w ten weekend zorganizuje w warszawie offline...