Nieco ponad dwa tygodnie temu informowaliśmy o dołączeniu Michała "Flasha" Kosickiego do Dusty. Dzisiejszego wieczoru dowiedzieliśmy się natomiast, kto będzie reprezentował barwy islandzkiej organizacji na co dzień występującej w Northern League of Legends Championship. Jednym z pięciu ogłoszonych graczy jest Marcin "Warszi" Surała, który w zeszłym sezonie Ultraligi był częścią 7more7 Pompa Teamu.

Warszi za granicą

O doświadczeniu środkowego nie musimy raczej wspominać. Polak w rodzimej lidze spędził już dobre kilka sezonów, gdzie konsekwentnie zdobywał coraz to lepsze wyniki. Jego najświeższym osiągnięciem jest czwarte miejsce w minionej odsłonie Ultraligi. Patrząc jednak na to, jakie nadzieje pokładano w ówczesnym składzie organizacji Sergiusza "TheNitroZyniaka" Górskiego, ostateczny rezultat mógł nieco rozczarować. Pompa dość nieoczekiwanie przegrała wtedy 0:3 z K1CK w drabince przegranych. Drużyna tym samym nie pojawiła się na European Masters.

Dwóch Polaków na podbój ligi Północnej Europy

Jestem bardzo podekscytowany tym składem i z pewnością możemy zaskoczyć w NLC! – skomentował Surała na swoim profilu na Twitterze. Zespół na pewno bardzo by chciał, aby słowa polskiego midlanera miały odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wszak była piątka Dusty nie pokazała się z dobrej strony w lidze, zajmując ostatnią lokatę grupy A. Najgorsza drużyna każdego zbioru musiała zawalczyć w relegacjach o utrzymanie. Wszystko jednak zakończyło się szczęśliwie dla organizacji, gdyż ta rzutem na taśmę wywalczyła miejsce w nadchodzącym sezonie NLC.

Prawda jest jednak taka, że żaden zawodnik poprzedniego zestawienia nie został z formacją na dłużej. Zarząd postanowił całkowicie przebudować ekipę i raz jeszcze zawalczyć o lepsze wyniki w tegorocznym lecie. Kolektyw na pewno ma potencjał, a my powinniśmy przynajmniej raz na jakiś czas sprawdzić, co ciekawego słychać u dwójki byłych członków ultraligowych zmagań.

Skład Dusty na letni split NLC:

Erik "Zombie" Arvidsson
Jiří "Sawyor" Libánský
Marcin "Warszi" Surała
Adam "Emtest" Emtestam
Ludvig "Baloo" Grönlund
Michał "Flash" Koscicki