STS
fot. StarLadder

frozen z tytułem MVP Flashpoint Season 3

Chociaż przed startem turnieju raczej nikt tego nie obstawiał, ostatecznie to mousesports zostało nowym mistrzem Flashpoint Season 3. Podopieczni niemieckiej organizacji podczas całej imprezy nie przegrali ani razu, a pierwszą i jedyną mapę stracili dopiero w wielkim finale z Ninjas in Pyjamas. Tak świetny występ popularnych Myszy był w dużej mierze zasługą Davida „frozena” Čerňanskýego, […]

Chociaż przed startem turnieju raczej nikt tego nie obstawiał, ostatecznie to mousesports zostało nowym mistrzem Flashpoint Season 3. Podopieczni niemieckiej organizacji podczas całej imprezy nie przegrali ani razu, a pierwszą i jedyną mapę stracili dopiero w wielkim finale z Ninjas in Pyjamas.

Tak świetny występ popularnych Myszy był w dużej mierze zasługą Davida „frozena” Čerňanskýego, toteż nic dziwnego, że zaledwie 18-letni Słowak został w odpowiedni sposób nagrodzony. To właśnie on bowiem decyzją ekspertów serwisu HLTV otrzymały tytuł MVP całych zawodów. I trudno być zdziwionym, bo nastolatek przez całe trzy tygodnie nie schodził poniżej określonego, niezwykle wysokiego poziomu. To dzięki niemu mousesports tak gładko rozprawiło się z BIG czy też G2 Esports, ale nawet w wielkim finale miał on swoje momenty chwały i pod wieloma względami w niczym nie ustępował największej gwieździe zespołu, Robinowi „ropzowi” Koolowi. Ba, w skali całej imprezy nawet Estończyka przewyższył, bo to frozen zakończył zmagania z ratingiem 1,35, podczas gdy wynik jego o trzy lata starszego kolegi to 1,30.

Dla Čerňanskýego jest to dopiero pierwsze tego typu wyróżnienie w karierze. Jednocześnie jest to także pierwszy od grudnia 2019 roku medal MVP przyznany zawodnikowi mousesports – dotychczas ostatnim reprezentantem mouz, który mógł cieszyć się z tego typu indywidualnej nagrody, był ropz. Kool został wówczas nagrodzony za swój występ podczas finałów ESL Pro League Season 10.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Ropz, mousesports

Flashpoint: mousesports vs Ninjas in Pyjamas – statystyki graczy

Po trzymapowym boju gracze mousesports mogli wreszcie wznieść ręce w geście triumfu. To oni bowiem ostatecznie okazali się najlepsi podczas Flashpoint...