STS
fot. Kinguin/Jeremi Śpiewak

PACT traci Sobola. „Potrzebny mi jest odpoczynek od gry drużynowej”

2021 rok nie układa się po myśli dywizji CS:GO MAD DOG’S PACT. Najpierw niewypałem okazał się ponowny angaż Arka „Vegiego” Nawojskiego, a teraz ze składem postanowił pożegnać się Kamil „Sobol” Sobolewski. Zawodnik na własną prośbę został przesunięty na ławkę rezerwowych, a rodzima formacja w najbliższym czasie znów będzie musiała korzystać z pomocy zmienników.

Decyzja Sobola to bez wątpienia bolesny cios dla PACTU, który liczył, że po pozyskaniu Bartosza „bnoxa” Niebisza zacznie wychodzić na prostą. I choć w ESL Mistrzostwach Polski nie udało się zająć miejsca w strefie medalowej, to w Polskiej Lidze Esportowej obrońcy mistrzowskiego tytułu zdołali już zdobyć srebrne medale. Jak się jednak okazuje, niedawny turniej lanowy był symbolicznym końcem pewnego etapu w życiu zespołu.

„Nie wiem, ile czasu zajmie mi regeneracja”

W dniu dzisiejszym oficjalnie siadam na ławkę, jest to w pełni moja decyzja. Spowodowana jest tym, że moje poczucie komfortu psychicznego od pewnego czasu podupada z dnia na dzień. Potrzebny mi jest odpoczynek od gry drużynowej, póki co na czas nieokreślony, gdyż nie wiem, ile czasu zajmie mi regeneracja i powrót do formy. Z tego miejsca chciałbym podziękować chłopakom i organizacji za możliwość rozwoju i super atmosferę. Życzę im powodzenia i sukcesów w przyszłości z nowym już zawodnikiem, którego wybiorą prawdopodobnie w najbliższych dniach – napisał w oficjalnym komunikacie Sobol. – Z tego miejsca chciałbym również przeprosić bnoxa za to, że po niecałym miesiącu wspólnej gry odwalam taką akcję. Gościu jest aimową bestią i będzie mega koxem, gdy tylko się ogra – dodał.

Kamil Sobolewski reprezentował PACT od stycznia 2019 roku. Wcześniej gracz współtworzył także słynną MIKSTURĘ oraz zaliczył epizod w Illuminar Gaming. Do drużyny Sobol dołączał świeżo po triumfie w ASUS ROG Join The Republic Challenge, gdzie w ekipie dowodzonej przez Piotra „izaka” Skowyrskiego spotkał się m.in. z Olkiem „hadesem” Miśkiewiczem. Obecnie obaj zawodnicy należą do największych nadziei na przyszłość na polskiej scenie Counter-Strike’a, jednak niestety wygląda na to, że w najbliższym czasie za jednym z nich zdążymy się stęsknić.

Skład dywizji CS:GO w MAD DOG’S PACT:

  • Kacper „darko” Ściera
  • Dawid „lunAtic” Cieślak
  • Jacek „MINISE” Jeziak
  • Bartosz „bnox” Niebisz
  • Vincent „VinS” Jozefiak – trener
  • Kamil „Sobol” Sobolewski – rezerwa
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Do League of Legends trafią nowe przedmioty. Czego się spodziewać?

W kolejnym odcinku cyklu "Spytaj Riot" twórcy gry zdradzili nam m.in. plany związane z premierą nowych przedmiotów w Leauge of Legends. W artykule moż...