Po długim czasie oczekiwania powraca Ultraliga! tym razem już z szóstym sezonem zmagań. Od czasu zakończenia wiosennej edycji rozgrywek niemało się działo na polskiej scenie League of Legends. Niektóre organizacje przeszły zupełny rebranding i dokonały rekonstrukcji składów, inne pokusiły się o pojedyncze roszady, a jeszcze inne nie zmieniły praktycznie nic. Pora na pierwsze testy, bowiem już dziś późnym popołudniem oglądać będziemy mogli pierwsze mecze nadwiślańskiej ligi.

PDW i DV1 zainaugurują szósty sezon Ultraligi

Do pierwszej ze wspomnianych kategorii zalicza się PDW, czyli nowa drużyna na polskiej mapie LoL-a. Nieprzypadkowo to zespół Olimpii "komedyji" Cichosz wywoływany jest pierwszy do tablicy, bowiem to on jako pierwszy pojawi się dzisiaj na Summoner's Rifcie razem z devils.one. PDW przejęło miejsce 7more7 Pompa Teamu w Ultralidze, a jednocześnie zaledwie jednego zawodnika z Pompy – Sebastiana "Colora" Czyżyka, zarazem pozyskując sporo utalentowanych nazwisk pokroju Mateusza "Czajka" Czajki. Z drugiej strony Diabełki postąpiły wprost przeciwnie, wymieniając tylko jedną osobę z podstawowej piątki. Dlatego też od razu pojawia się pytanie – czy nowa, umiejętna sklejka na polskiej scenie LoL-a pokona grający ze sobą od paru miesięcy skład DV1? Przekonamy się już za parę godzin.

CZYTAJ TEŻ:
Dwóch faworytów, a niżej bez szału. Power ranking szóstego sezonu Ultraligi

Następnie czeka nas starcie kolektywów, które "na papierze" można uznać za najsłabsze w tej odsłonie Ultraligi. Mowa tutaj o Gentlemen's Gaming oraz Komil&Friends. Pierwsza z ekip niewątpliwie posiada w swoich szeregach kilka ciekawych nazwisk, jednakże niekoniecznie musi to wystarczyć, aby napsuć krwi najsilniejszym rywalom i powalczyć o play-offy. Za to w składzie KnF ponownie znajdziemy weteranów LoL-a pokroju Konrada "KonDziSana" Sopaty, a także parę nowych, nieprzetestowanych w boju na najwyższym szczeblu nazwisk. Polski leśnik nie popisał się w zeszłej edycji UL, dlatego też można śmiało twierdzić, że i w tej nie zdoła poprowadzić mało doświadczonej piątki do sukcesów. Niemniej spotkanie w wykonaniu obu ekip bezapelacyjnie będzie nieprzewidywalne i dostarczy nam masy emocji.

O godzinie 19:30 na Polach Sprawiedliwości pojawią się reprezentanci Teamu ESCA Gaming oraz Illuminar Gaming. Reprezentanci, którzy nie są przyzwyczajeni do swoich nowych barw, bowiem przywdziewają je od niedawna. Zarówno za ESCĄ jak i IHG masa zmian, dlatego też nie sposób przewidzieć losy tego spotkania i formy obu drużyn. Aczkolwiek to właśnie w zespole spod szyldu Oka znajdziemy więcej obiecujących postaci, dlatego też teoretycznie to on powinien zdobyć dzisiaj pierwszą wygraną.

RGO vs K1 hitem dnia

Włodarze Ultraligi postarali się, aby inauguracyjny dzień szóstego sezonu zapadł nam w pamięci. Najprawdopodobniej tak będzie, jako że na jego zakończenie w szranki staną AGO ROGUE oraz K1CK. Pojedynek ten będzie powtórką ostatniego finału rozgrywek, który przecież trwał pełne pięć starć. Co prawda od tamtego momentu portugalska organizacja zdecydowała się na parę roszad, niemniej te powinny wyjść jej na plus. Inaczej sprawa wygląda w obozie mistrzów Polski, którzy zdecydowali się na ciągłe budowanie synergii i niedokonywanie żadnych zmian. Czas się przekonać, która strategia działa lepiej, przynajmniej tymczasowo.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach Ultraligi:

Wtorek, 8 czerwca
17:30 devils.one vs PDW BO1
18:30 Gentlemen's Gaming vs Komil&Friends BO1
19:30 Team ESCA Gaming vs Illuminar Gaming BO1
20:30 AGO ROGUE vs K1CK BO1

Start dzisiejszych rozgrywek już o 17:30. Transmisja będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie Twitch, YouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących szóstego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej: