Po gigantycznym zamieszaniu związanym z turniejem EPIC League Spring 2021 i zarzutach kierowanych do graczy Akumy region CIS rozpocznie walkę o punkty w kolejnym turnieju RMR. Mowa o rozgrywkach organizowanych przez doskonale znanego StarLaddera. Firma ta ujawniła właśnie listę drużyn zaproszonych do StarLadder CIS RMR 2021 oraz zamkniętych kwalifikacji.

Co warto przypomnieć, niedługo po wspomnianym EPIC League Spring 2021 14 z 16 drużyn uczestniczących w turnieju wystosowało list otwarty, w którym poprosiło organizatorów o użycie pięciu środków zapobiegawczych, pozwalających wykluczyć nieczyste zagrania rywali. StarLadder rzecz jasna przystał na tę propozycję. Na liście znajdziemy:

  • przekazywanie danych stronom trzecim nie wcześniej niż z 20-sekundowym opóźnieniem,
  • co najmniej 110-sekundowe opóźnienie w GOTV,
  • nagrywanie czaty głosowego podczas rozgrywania spotkań,
  • nagrywanie ekranów graczy,
  • przeprowadzenie turnieju na serwerach FACEIT z użyciem należącego do platformy systemu anti-cheat.

Kto zagra w kolejnym turnieju RMR w CIS?

Przechodząc do zaproszeń – w sumie rozdano ich jedenaście, z czego pięć do turnieju głównego i sześć do zamkniętych kwalifikacji. W finałowej rozgrywce, której stawką będą punkty rankingowe, pewne udziału są zespoły Team Spirit, Natus Vincere, Gambit Esports, Virtus.pro i Akuma, czyli czołowa piątka poprzedniego turnieju RMR. Pewni miejsca we wcześniejszej fazie mogą być z kolei gracze reprezentujący ekipy Entropiq, forZe, K23, Nemiga Gaming, ex-Marlian oraz Esports Club Kyiv.

Pierwsze mecze otwartych kwalifikacji do StarLadder CIS RMR zostaną rozegrane już 13 czerwca. Dzień później będziemy już z kolei znać oba zespoły, które awansują do kwalifikacji zamkniętych. W nich rozgrywki potrwają od 18 do 21 czerwca. Turniej główny odbędzie się natomiast pomiędzy 27 czerwca i 4 lipca. Pula nagród przewidziana przez organizatora to 100 000$.