Dziś oczy fanów League of Legends skupione są na Europie, bowiem za parę godzin startuje letnia edycja LoL European Championship. W tym wszystkim można zapomnieć o fakcie, że dzisiejszej nocy odbędą się także zmagania za Atlantykiem w ramach LoL Championship Series. Pierwsza kolejka obfitowała w niespodzianki. Jak będzie w przypadku najbliższego weekendu?

Czy ktoś zdoła zatrzymać TSM?

Od zaskoczenia nie powinny się rozpocząć najbliższe zmagania. Jako pierwsi na Summoner's Rifcie pojawią się reprezentanci TSM-u oraz 100 Thieves. Ci pierwsi mają za sobą perfekcyjną pierwszą kolejkę, w której pokonali między innymi Team Liquid. W obecnej formie wydaje się mało prawdopodobne, aby ktoś mógł zagrozić podopiecznym Sørena "Bjergsena" Bjerga w tym tygodniu. Z drugiej strony to właśnie Złodzieje będą ich najbardziej wymagającymi rywalami, więc jeżeli TSM ma zgubić gdzieś punkty, to w walce z nimi.

CZYTAJ TEŻ:
Perkz komentuje mierną formę C9. „Byłem w tym miejscu wiele razy z G2”

A skoro już wspomnieliśmy o Teamie Liquid, to co słychać u wicemistrzów Mid-Season Showdown? Raczej nie za wiele dobrego. Na przestrzeni ostatnich paru dni głównym wątkiem w kontekście Koni było kontrowersyjne posadzenie Barneya "Alphariego" Morrisa na ławce. Toplaner był indywidualnie jednym z najlepszych graczy w lidze na przestrzeni spring splitu, dlatego też decyzja ta nie ma zbyt wiele sensu. A najbliżsi rywale TL – Dignitas, Evil Geniuses i Immortals – są dosyć wymagający.

Cloud9 z szansą na odkucie się

Trudnych oponentów nie ma za to Cloud9. Chmurki co prawda zmierzą się ze wspomnianym DIG, aczkolwiek na tym kończy się dyskusja o przeciwnikach, na których trzeba prężyć wszystkie mięśnie. FlyQuest i CLG formą przypominają obecnie zespoły, które na koniec sezonu okupowałyby dno tabeli. Dlatego też wysoce prawdopodobne, że Luka "Perkz" Perković i spółka zakończą weekend z pozytywnym bilansem wygranych. Chociaż, kto wie. Przed poprzednią kolejką nikt nie spodziewał się, że Immortals zgarną trzy zwycięstwa. LCS lubi zaskakiwać, możliwe więc, że podobnie będzie i tym razem.

Harmonogram drugiej kolejki LCS 2021 Summer:

Sobota, 12 czerwca
00:00 TSM tsm logo vs 100 Thieves BO1
01:00 Team Liquid vs Dignitas BO1
02:00 Evil Geniuses vs Immortals BO1
03:00 Golden Guardians vs CLG BO1
04:00 FlyQuest vs Cloud9 BO1
23:00 100 Thieves vs Golden Guardians BO1
Niedziela, 13 czerwca
00:00 FlyQuest vs tsm logo TSM BO1
01:00 Team Liquid vs Evil Geniuses BO1
02:00 Cloud9 vs CLG BO1
03:00 Immortals vs Dignitas BO1
22:00 Golden Guardians vs FlyQuest BO1
23:00 Immortals vs Team Liquid BO1
Poniedziałek, 14 czerwca
00:00 CLG vs tsm logo TSM BO1
01:00 Dignitas vs Cloud9 BO1
02:00 Evil Geniuses vs 100 Thieves BO1

Wszystkie spotkania LCS będziecie mogli obejrzeć na oficjalnych kanałach na Twitchu oraz w serwisie YouTube.