STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Misfits samotnym liderem tabeli. Podsumowanie ostatniego dnia super tygodnia LEC

Za nami ostatni wieczór super tygodnia w ramach League of Legends European Championship Summer 2021. Ponownie byliśmy świadkami kilku naprawdę ciekawych starć, które do końca trzymały w napięciu. Czy polscy kibice mogą być zadowoleni z wyników rodaków? Po części tak, bo jedna z ekip z rodzimym akcentem w składzie jest na ten moment niepokonana, podczas gdy inna nie podtrzymała świetnej passy z ostatnich dwóch dni. Zresztą, przejdźmy wspólnie przez wszystkie dzisiejsze starcia.

Króliki nie do zatrzymania

Zmagania zaczęły się od pojedynku z udziałem FC Schalke 04 oraz EXCEL ESPORTS. Przed jego startem zapewne większość z nas niekoniecznie miała zamiar zawiesić oko na rozgrywce dwóch niezbyt wybitnych ekip. Tym bardziej, że w składzie żadnego z kolektywów nie było polskiego zawodnika. Sama batalia to jednak niespełna pół godziny niezwykle wyrównanej walki o zwycięstwo. Dopiero po starciu przy leżu Barona brytyjska organizacja wysunęła się na prowadzenie, ogrywając rywali i przejmując wzmocnienie. Od tego momentu nie trzeba było wiele, aby to zespół Daniela „Dana” Hockleya przypisał sobie pierwsze zwycięstwo

Drugie starcie to już coś, co nasi kibice z pewnością mieli zamiar śledzić. Zresztą, kto nie chciałby dowiedzieć się, czy nowy skład Teamu Vitality będzie w stanie powstrzymać rozpędzone Misfits Gaming. Odpowiedzi na to pytanie długo nie trzeba było szukać. Co prawda wczesny etap pojedynku był względnie wyrównany, jednak w okolicach 15. minuty Króliki zaczęły uciekać z wynikiem. Kilka wygranych wymian pozwoliło im zbudować solidny fundament, który doprowadził je do kolejnego zwycięstwa. Ekipa Oskara „Vandera” Bogdana pozostaje tym samym niepokonana.


Wszystko o LEC:


Mistrzowie LEC i G2 również z sukcesem

Kolejne mecze to kontrolowane zwycięstwa faworytów. W pierwszym, mimo lepszego bilansu Astralis, to MAD Lions było uważane za zdecydowanie lepszą formację. Nie inaczej było i na samym Summoner’s Rifcie. Lwy co prawda przez długi czas nie prowadziły w zabójstwach, jednak ciągle zachowywały dość pokaźną przewagę w złocie. Dominacja złotych medalistów zeszłego sezonu zaczęła się od 23. minuty, kiedy ci zdołali najpierw poskromić trójkę oponentów, a następnie uśmiercić Nashora. Nikolay „Zanzarah” Akatov i spółka poradzili sobie z obroną bazy podczas trwania wzmocnienia, jednak później cały sukces zaprzepaścili podejmując smoka. Chwilę później zespół Rosjanina oglądał wybuch Nexusa na szarym ekranie.

Podobnie wyglądała rozgrywka z udziałem Marcina „Jankosa” Jankowskiego i jego brygady. Gracze G2 szybko złapali rytm i choć nie do końca ich przewaga przejawiała się w zabójstwach, tak drużyna Polaka w pełni kontrolowała obiekty na mapie – a co za tym idzie i cały przebieg meczu. Świetnie w całej grze wypadł Martin „Rekkles” Larsson, który był ważnym elementem sukcesu Samurajów. Jego Tristana siała postrach na Polach Sprawiedliwości, a starcie Szwed zakończył ze statystykami 6/0/4.

Dwóch Polaków przerywa świetną passę

Na sam koniec mogliśmy obserwować poczynania Kacpra „Inspireda” Słomy oraz Adriana „Trymbiego” Trybusa z Rogue w pojedynku z Fnatic. Łotrzyki stały przed szansą zakończenia super tygodnia z kompletem punktów. Plany o perfekcyjnym wyniku pokrzyżowała im jednak ekipa Yasina „Nisqyego” Dinçera. Początkowo rozgrywka wyglądała dosyć stabilnie, a drużyna dwóch Polaków w spokoju mogła się skalować. Szalę zwycięstwa gwałtownie przechyliła sytuacja, w której trójka podopiecznych Simona „fredyego122” Payne’a dała się wyłapać oponentom. To poskutkowało przejęciem Barona przez Pomarańczowo-Czarnych. Kolektyw z Rogue stawiał opór przy wejściu do swojej bazy, jednak przy kolejnym Nashorze FNC wymazało piątkę wrogów z powierzchni mapy, zdobywając pierwsze swoje zwycięstwo w tym splicie LEC.

Wyniki dzisiejszych meczów w ramach LEC:

Niedziela, 13 czerwca
17:00 FC Schalke 04 0:1 EXCEL ESPORTS BO1
18:00 Team Vitality 0:1 Misfits Gaming Relacja
19:00 MAD Lions 1:0 Astralis BO1
20:00 SK Gaming 0:1 G2 Esports Relacja
21:00 Rogue 0:1 Fnatic Relacja

To wszystko, co przygotowało dla nas LEC w tym tygodniu. Druga kolejka już w przyszły piątek od godziny 17:00. Spotkania wraz z polskim komentarzem oglądać można na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz YouTube. Angielskojęzyczna transmisja będzie dostępna na kanale ligi, również na Twitchu oraz YouTube. Po więcej informacji dotyczących LEC 2021 Summer Split zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MAD Lions wygrywają Esport Tour PRO Summer 2021

Poznaliśmy rozstrzygnięcia play-offów Esport Tour PRO Summer 2021. Mistrzem letniej edycji turnieju zostali MAD Lions, która w finale pokonała HONORIS...