Od tygodnia możemy ponownie zachwycać się koreańskim League of Legends na najwyższym szczeblu, bowiem równo siedem dni temu rozpoczęła się letnia edycja tamtejszych rozgrywek. Dziś za to czeka nas inauguracja drugiej kolejki LoL Champions Korea. Inauguracja dosyć ekscytująca, wszak w jej ramach zobaczymy nieprzewidywalne do tej pory DRX czy kt Rolster.

Seria nieprzewidywanych spotkań

A dlaczego nieprzewidywalne? A na przykład dlatego, że wspomniane KT było w stanie pokonać mistrzów świata – DWG KIA – wynikiem 2:0. W innym kontekście zaskakują za to podopieczni Kima "cvMaxa" Dae-ho. Pomimo jego powrotu do roli głównego trenera, ci przegrali zarówno z Gen.G Esports jak i z Afreeca Freecs. Ich dzisiejszy rywal – NS RedForce – nie należy do czołówki LCK, niemniej to samo można rzec chociażby o AF. Z drugiej strony, Han "Peanut" Wang-ho i spółka zatriumfowali w obydwu dotychczasowych seriach, więc na pewno z DRX czy z Gen.G skóry tanio nie sprzedadzą.

CZYTAJ TEŻ:
Stabilizacja w zespole Fakera? „Skład nie będzie zmieniać się tak często”

T1 powraca do starego składu

Zeszły tydzień niewątpliwie wzbudził także optymizm w sercach fanów T1. Legendarna organizacja bez większych trudności przeszła Hanwha Life Esports, a następnie zagrała niezwykle emocjonującą serię z DK. Sympatyków drużyny z pewnością cieszy także fakt, że zapowiedziano więcej stabilizacji w kontekście wystawianego w LCK składu. Bardzo więc możliwe, że w meczach z Fredit BRION i Liiv SANDBOX ponownie zobaczymy m.in. Lee "Fakera" Sang-hyeoka i nie tylko.

Harmonogram drugiej kolejki letniego splitu LCK 2021:


2. tydzień
Środa, 16 czerwca
10:00 NS RedForce vs DRX BO3
13:00 Gen.G Esports vs kt Rolster BO3
Czwartek, 17 czerwca
10:00 T1 vs Fredit BRION BO3
13:00 DWG KIA vs Afreeca Freecs BO3
Piątek, 18 czerwca
10:00 Liiv SANDBOX vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
13:00 Gen.G Esports vs NS RedForce BO3
Sobota, 19 czerwca
10:00 DRX vs DWG KIA BO3
13:00 Afreeca Freecs vs kt Rolster BO3
Niedziela, 20 czerwca
10:00 Liiv SANDBOX vs T1 BO3
13:00 Fredit BRION vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3

Pierwszy mecz w drugiej kolejce LCK już dziś o godzinie 10:00. Transmisja tradycyjnie będzie dostępna na kanale ligi w serwisie Twitch.tv.