STS
fot. Riot Games/David Lee

Czy ktoś zatrzyma Gen.G i DK? Trzecia kolejka LCK pod znakiem faworytów

Czas na kolejną porcję emocji związanych z League of Legends Champions Korea. Zmagania z Półwyspu Koreańskiego nie przestają zaskakiwać, bowiem po pierwszych dwóch kolejkach na dnie tabeli znajduje się DRX, natomiast na fotelu lidera znajdziemy Gen.G Esports. Takie rezultaty mówią jedno: dzieje się w Korei i mamy nadzieję, że taki stan rzeczy się utrzyma. CZYTAJ […]

Czas na kolejną porcję emocji związanych z League of Legends Champions Korea. Zmagania z Półwyspu Koreańskiego nie przestają zaskakiwać, bowiem po pierwszych dwóch kolejkach na dnie tabeli znajduje się DRX, natomiast na fotelu lidera znajdziemy Gen.G Esports. Takie rezultaty mówią jedno: dzieje się w Korei i mamy nadzieję, że taki stan rzeczy się utrzyma.

CZYTAJ TEŻ:
DK znów w czołówce LCK, a DRX na samym dnie. Druga kolejka koreańskiej ligi zakończona

Czy drużyna Chovy’ego wstanie z kolan?

Na inaugurację dzisiejszych spotkań będziemy mogli oglądać Hanwha Life Esports oraz Afreeca Freecs. Pierwsza z wymienionych ekip posiada wynik 1-3, a druga 3-1. Patrząc na wiosenną dyspozycję i kaliber zawodników w obu obozach, można by śmiało myśleć, że to HLE jest zespołem z tym korzystniejszym bilansem. Nic bardziej mylnego. Jeong „Chovy” Ji-hoon i spółka nie potrafią na razie odnaleźć dobrej formy, w wyniku czego okupują dno tabeli. Niemniej, jeżeli marzą o korzystnym ustawieniu na koniec fazy zasadniczej, to najwyższa pora kolekcjonować punkty, chociaż waleczni Afreeca Freecs z pewnością nie ułatwią tego zadania.

Najłatwiejszego powrotu na szczyt tabeli również nie będą mieli reprezentanci T1. Ekipa Lee „Fakera” Sang-hyeoka prezentuje się do tej pory z całkiem niezłej strony, jednakże wyrównana, lecz przegrana walka z DWG KIA i wpadka z Liiv SANDBOX sprawiają, że posiada ona jedynie wynik 2-2. A na drodze formacji kolejne spore przeszkody, bowiem już jutro zmierzy się ona z Nongshim RedForce, które zajmuje 3. miejsce w tabeli. O wiele łatwiejszym rywalem Fakera i spółki będzie DRX, które podejmą oni w niedzielę. Podopieczni Kima „cvMaxa” Dae-ho samotnie okupują ostatnią lokatę w tabeli z czterema porażkami na koncie.

Luźny harmonogram dla czołówki tabeli LCK

A co słychać u obecnie dwóch najsilniejszych drużyn LCK? Pierwsze dwa miejsca w klasyfikacji należą kolejno do Gen.G Esports oraz mistrzów świata i wszystko wskazuje na to, że się to nie zmieni. Najtrudniejszym oponentem w tym tygodniu dla kolektywu Kima „Rascala” Kwanga-hee będzie Afreeca Freecs, które pomimo kilku niespodzianek, nie powinno stanowić dla Gen.G zagrożenia. Za to wicemistrzowie tegorocznego MSI staną w szranki z HLE i Fredit BRION, czyli ekipami posiadającymi zaledwie po jednym zwycięstwie, a co za tym idzie, nieradzącymi sobie najlepiej.

Harmonogram drugiej kolejki letniego splitu LCK 2021:


3. tydzień
Środa, 23 czerwca
10:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs Afreeca Freecs BO3
13:00 DWG KIA vs Fredit BRION BO3
Czwartek, 24 czerwca
10:00 Gen.G Esports vs Liiv SANDBOX BO3
13:00 T1 vs NS RedForce BO3
Piątek, 25 czerwca
10:00 kt Rolster vs DRX BO3
13:00 DWG KIA vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
Sobota, 26 czerwca
10:00 Afreeca Freecs vs Gen.G Esports BO3
13:00 NS RedForce vs Fredit BRION BO3
Niedziela, 27 czerwca
10:00 DRX vs T1 BO3
13:00 kt Rolster vs Liiv SANDBOX BO3

Pierwszy mecz trzeciej kolejki LCK już dziś o godzinie 10:00. Transmisja tradycyjnie będzie dostępna na kanale ligi w serwisie Twitch.tv.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
dycha, ENCE

ENCE zwycięża mouseports i NIP, AGO krok bliżej ESL Pro League

Dzisiejszy dzień obfitował w emocje związane z polskim Counter-Strike'iem. x-kom AGO pokonało po zaciętym boju LDLC OL w play-offach ESEA Premier, cho...