STS
fot. Team Envy

MICHU i mantuu poznali rywali podczas IEM Cologne 2021

Wielkimi krokami zbliża się Intel Extreme Masters Cologne 2021. Wielki CS powróci do lanowych realiów, a my będziemy mogli oglądać czołowe formacje świata rywalizujące ramię w ramię – i to dosłownie, bo wszystkie one zgrupowane zostaną na miejscu i nie będą rozgrywać swoich spotkań z różnych miejsc Starego Kontynentu. Polacy na start Co ważne, na […]

Wielkimi krokami zbliża się Intel Extreme Masters Cologne 2021. Wielki CS powróci do lanowych realiów, a my będziemy mogli oglądać czołowe formacje świata rywalizujące ramię w ramię – i to dosłownie, bo wszystkie one zgrupowane zostaną na miejscu i nie będą rozgrywać swoich spotkań z różnych miejsc Starego Kontynentu.

Polacy na start

Co ważne, na imprezie nie zabraknie również polskich akcentów, za które odpowiedzialni będą rozpoczynający zmagania od fazy play-in Michał „MICHU” Müller i Mateusz „mantuu” Wilczewski. Ten pierwszy wraz ze swoimi kolegami z Evil Geniuses podejmie FaZe Clan, do którego powrócił niedawno legendarny Olof „olofmeister” Kajbjer. Drugi z kolei, rywalizując pod banderą OG, zmierzy się z gośćmi z Ameryki Południowej, czyli Teamem One. To jednak dopiero wierzchołek góry lodowej, bo w akcji zobaczymy też innych przedstawicieli szeroko pojętej czołówki w postaci m.in. mousesports, Teamu Vitality czy też Ninjas in Pyjamas. W sumie na linii startu zamelduje się szesnaście formacji, ale tylko połowa z nich osiągnie swój cel w postaci awansu na główną część turnieju. Pozostała ósemka będzie musiała natomiast pogodzić się z szybkim pożegnaniem z Kolonią z niewielką kwotą pieniężną w kieszeni.

Pary pierwszej rundy play-inów IEM Cologne 2021:

vs vs
Ninjas in Pyjamas LDLC OL Bad News Bears mousesports
vs vs
Team Spirit MIBR Renegades Team Vitality
vs vs
OG Team One Sprout BIG
vs vs
Evil Geniuses FaZe Clan Complexity Gaming ViCi Gaming

Gambit ma coś do udowodnienia

Po play-inach przyjdzie czas na fazę grupową, w której poza najlepszą ósemką poprzedniego etapu zobaczymy też osiem drużyn, które wcześniej zostały nagrodzone bezpośrednim awansem na do głównej imprezy dzięki wysokim pozycjom w cyklu Road to Cologne. Do gry wejdzie więc absolutna światowa śmietanka – liderzy rankingu HLTV z Gambit Esports, triumfatorzy DreamHack Masters Spring 2021 z Natus Vincere czy też szukające dawnej werwy Astralis. To tylko początek ciekawie brzmiącej listy uznanych formacji, które będą miały okazję, by po raz pierwszy od dawna zmierzy się ze sobą na lanie. Szczególnie Gambit będzie mieć tu sporo do udowodnienia, bo wszystkie tegoroczne sukcesy zespół ten odnosił w internecie i teraz będzie musiał udowodnić, że stać go na to, by przenieść dobrą formę z online’u na offline.

Podział na grupy IEM Cologne 2021:

Grupa A Grupa B
G2 Esports Gambit Esports Astralis FURIA Esports
Team Liquid Virtus.pro Heroic Natus Vincere
TBD TBD TBD TBD
TBD TBD TBD TBD

Intel Extreme Masters Cologne 2021 odbędzie się między 6 a 18 lipca. Łączna pula nagród turnieju wyniesie milion dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 400 tysięcy dolarów. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Misfits z piątym zwycięstwem w LEC. EXCEL bez szans w starciu z ekipą Vandera

Pierwszy mecz w trzecim tygodniu League of Legends European Championship zakończony. Tę kolejkę otworzyły Misfits Gaming z Oskarem "Vanderem" Bogdanem...