STS
fot. ENCE

1,5 miliona dolarów na cele charytatywne. Uczestnicy Gamers Without Borders przekazali nagrody

Turniej CS:GO w ramach tegorocznej odsłony Gamers Without Borders przeszedł już do historii. Ostatecznie po końcowy triumf sięgnęło BIG, które w finale pokonało FURIĘ Esports, ale to nie o drużyny chodziło w tym wszystkim. Prawdziwych zwycięzców należy szukać bowiem wśród organizacji charytatywnych, które zostały wsparte przez uczestników imprezy.

Miliony dolarów na rzecz dystrybucji szczepionek

GWB to cykl, który ma na celu pomaganie innym i tak w tym roku organizatorzy obrali sobie za cel wspieranie dystrybucji szczepionek na COVID-19 do krajów słabiej rozwiniętych oraz bardziej narażonych na zachorowanie społeczności, a wszystko to w ramach hasła „No One Left Behind”. W sumie w puli znalazło się 10 milionów dolarów, które rozdysponowane zostało pomiędzy takie produkcje, jak m.in. Dota 2, FIFA 21, Rainbow Six: Siege oraz właśnie Counter-Strike: Global Offensive. Na rzecz tej ostatniej gry przeznaczono 1,5 miliona dolarów, które następnie miało zostać przekazane do wybranych przez poszczególne drużyny podmiotów.

Najwięcej, bo aż 750 tysięcy dolarów, trafiło na konto International Medical Corps, które wspomogły triumfatorzy zawodów z BIG oraz mousesports. Z kolei sumę w wysokości 600 tysięcy dolarów otrzymał UNICEF, a to za sprawą datków ze strony takich zespołów, jak MIBR, FaZe Clan, wspomniana FURIA, a także ENCE, którego zawodnikami są Paweł „dycha” Dycha i Olek „hades” Miśkiewicz. Ponadto 100 tysięcy dolarów na życzenie Ninjas in Pyjamas dostarczono Direct Relief, zaś 50 tysięcy dolarów przekazano Gavi, the Vaccine Alliance, o czym zadecydowali przedstawiciele Dignitas VIE.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jankos odpowiada na krytykę. "Nie musieliśmy grać w LoL-a, żeby wygrywać"

W trzecim tygodniu League of Legends European Championship G2 Esports zdecydowanie nie zachwyciło. Zespół Marcina "Jankosa" Jankowskiego w piątek pole...