STS
fot. EXCEL ESPORTS

Z akademii do głównego składu EXCEL. Zmiany przed czwartym tygodniem LEC

EXCEL ESPORTS przeprowadza zmiany w swojej dywizji League of Legends. Po nieudanym starcie w letnim splicie Leauge of Legends European Championship organizacja postanowiła wprowadzić do składu trochę świeżej krwi. Nowe twarze pojawią się aż na dwóch pozycjach i rozpoczną grę w pierwszej piątce już od czwartej rudny LEC.

EXCEL wymienia dżunglera

Pierwsza ze zmian zachodzi w lesie. EXCEL zamienia Daniela „Dana” Hockleya, który pokazywał się z dość przeciętnej strony na Marka „Markoona” van Woensela. Dotychczasowy zawodnik akademii tej organizacji ma za sobą udaną wiosnę w Northern League of Legends Championship. Tam udowodnił, że jest w stanie sięgać po mistrzostwa i z pewnością będzie bardzo wartościowym dodatkiem w lesie. Mało tego, lato również wyglądało obiecująco, gdyż drużyna wystartowała z rezultatem 6-2 i utrzymuje się na pierwszej lokacie. Dan z kolei przejdzie do BT EXCEL i tam będzie kontynuować swoją grę dla brytyjskiej formacji.

Po raz pierwszy w LEC

Podobnie sytuacja będzie wyglądać w przypadku supporta. Petr „denyk” Haramach zostanie odesłany do akademii, podczas gdy jej dotychczasowy wspierający zostanie awansowany do pierwszego składu. Henk „Advienne” Reijenga swoją przygodę z BT EXCEL rozpoczął w listopadzie 2020 roku, a wcześniej reprezentował BIG. Teraz będzie miał okazję po raz pierwszy wykazać się w LEC.

Zespół obecnie znajduje się na siódmym miejscu ex aequo z Astralis oraz FC Schalke 04. Wszystkie te drużyny mają na koncie dwa zwycięstwa i pięć porażek. W najbliższej rundzie LEC EXCEL ESPORTS zmierzy się z G2 Esports i Teamem Vitality. Szczegółowe informacje o rozgrywkach znajdziecie w naszej relacji:

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ultraliga na półmetku. Ważne mecze w środku tabeli

Przed nami czwarta kolejka szóstego sezonu Ultraligi. W tym tygodniu najprawdopodobniej rozstrzygnie się kwestia środka tabeli, gdzie z identycznymi r...