Pierwsza połowa 2021 roku dała HONORIS podstawy do wiary w lepszą przyszłość. Na krajowym podwórku zespół wreszcie zaczął sygnalizować zwyżkę formy, czego ukoronowaniem był występ w finale ESL Mistrzostw Polski, który po karze dla x-kom AGO przerodził się w tytuł mistrzowski. Sukces ten w połączeniu z już znacznie mniej udanymi kampaniami w Polskiej Lidze Esportowej i kwalifikacjach do turniejów IEM okazał się jednak końcem pewnego etapu. Kilka dni temu rodzima formacja podzieliła się wszak ze światem informacjami o przebudowie sztabu szkoleniowego, a dziś z kolei ogłosiła angaż nowego snajpera. Do organizacji Wiktora "TaZa" Wojtasa oraz Filipa "NEO" Kubskiego dołączył Sebastian "fr3nd" Kuśmierz.

CZYTAJ TEŻ:
TaZ: Wygrany Major to jednocześnie mój największy sukces i porażka [WYWIAD]

19-latek bynajmniej nie jest postacią anonimową, przynajmniej dla zagorzałych fanów polskiego Counter-Strike'a. Kuśmierz nie tak dawno łączony był przecież z Wisłą All iN! Games Kraków, a wcześniej znajdował się też w kręgu zainteresowań Illuminar Gaming. Do HONORIS fr3nd przechodzi jednak z Pompa Teamu, w którego barwach kilka tygodni temu z powodzeniem rywalizował choćby w ESL MP. Ekipa wprawdzie nie zawojowała krajowego czempionatu, lecz indywidualna dyspozycja zawodnika i tak zasługiwała na pochwały. Wydawało się więc, iż po przebudowie Pompy to właśnie Kuśmierz nadal będzie stanowił o sile zespołu wzmocnionego przez Mikołaja "mouza" Karolewskiego, ale tak się nie stanie.

Transfer zawodnika to zawsze trudny temat dla zainteresowanych stron. Sporo czasu zajęło nam osiągnięcie porozumienia, ale to naturalne w takim procesie – w końcu mówimy tu o pogodzeniu interesów kupującego i sprzedającego. Cieszy mnie fakt, że razem z zarządem Pompy wypracowaliśmy sukces tej transakcjidziękujemy za profesjonalne podejście i elastyczność biznesową – podsumowuje NEO.

W oficjalnym komunikacie niestety próżno szukać szczegółów. Nie wiemy zatem, czy HONORIS podziękowało za współpracę jednemu z graczy, czy może mistrzowie Polski dołączą niebawem do grona ekip próbujących udoskonalić sześcioosobowy model dywizji CS:GO.

W tej sytuacji skład HONORIS prezentuje się następująco:

  • Wiktor „TaZ” Wojtas
  • Filip „NEO” Kubski
  • Kamil „reiko” Cegiełko
  • Kacper „gRuChA” Gruszeczka
  • Łukasz „azizz” Kałkowski
  • Sebastian "fr3nd" Kuśmierz
  • Szymon „Nodsury” Kościelniak – analityk