STS
Vegi CS:GO
fot. Maciej Kołek

Izako Boars w komplecie. Vegi i Enzo dołączają do składu CS:GO

W ostatnich tygodniach w obozie Izako Boars doszło do zaskakującej liczby pożegnań, przez co podległy organizacji skład CS:GO został mocno zdekompletowany. Dziś jednak uzupełniono ostatnie luki, a my poznaliśmy dwa nowe nabytki popularnych Dzików.

Angaż dzień po awansie na lana

Zaskoczenia jednak nie ma, bo do drużyny oficjalnie dołączyli Arek „Vegi” Nawojski oraz Karol „Enzo” Lasota. Duet ten wspomagał skład podczas dopiero co zakończonych zamkniętych eliminacji do PGE Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej i dzięki dwóm triumfom, nad CLEANTmixem oraz Creative AVEZ, awansował wraz z drużyną na lanowe finały rozgrywek w Gdańsku. Na te jednak dotychczasowi zmiennicy przyjadą już jako pełnoprawni członkowie drużyny i podejmą walkę o 25 tysięcy złotych.

Odmienne losy nowych nabytków

21-letni Nawojski swego czasu uważany był za naprawdę spory talent. Na taką łatkę zasłużył sobie swoimi występami w PACT, których następstwem był transfer do słynnego Virtus.pro. Tam radził sobie już ze zmiennym szczęściem i po rozpadzie drużyny trafił do Illuminar Gaming, wraz z którym zdobył m.in. mistrzostwo Polski. Niemniej i ten projekt ostatecznie przestał istnieć, Vegi zaś na początku tego roku ponownie związał się z PACTEM. Tym razem przygoda ta była krótka, bo po serii rozczarowujący wyników obie strony rozstały się już w kwietniu.

Inaczej prezentowały się dotychczasowe losy o dwa lata starszego Lasoty. Ten na szersze krajowe wody wypłynął w 2017 roku pod banderą nieistniejącego już Codewise Unicorns. Potem zaliczył także epizody w Pompa Teamie i Vex.esport, aż wreszcie w 2020 roku stał się członkiem miksu o dźwięcznej nazwie los kogutos. Z tym niespodziewanie awansował nawet do ESL Mistrzostw Polski i występował w nich przez kolejne dwa sezony – najpierw w barwach PGE Turowa Zgorzelec, a następnie Teamu ESCA Gaming. Od pewnego czasu on i jego koledzy znowu byli jednak bezrobotni.

W tej sytuacji skład CS:GO Izako Boars wygląda tak:

  • Mateusz „TOAO” Zawistowski
  • Daniel „STOMP” Płomiński
  • Paweł „byali” Bieliński
  • Arek „Vegi” Nawojski
  • Karol „Enzo” Lasota
  • Bartosz „Hyper” Wolny – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

KEi poza składem Anonymo!

Pół roku po wielkiej szufli transferowej na polskiej scenie CS:GO nie ma już ani jednej drużyny w niezmienionym składzie (nie, nie bierzemy pod uwagę...