STS
fot. Riot Games/David Lee

Czy Gen.G powróci na zwycięską ścieżkę? Startuje piąta kolejka LCK

Przed nami kolejne zmagania w ramach League of Legends Champions Korea. W tabeli rozgrywek z Dalekiego Wschodu panuje ogromny ścisk, bowiem aż cztery formacje posiadają obecnie wynik 5-3. Mamy więc nadzieję, że najbliższe mecze odrobinę go rozwiążą, a co ważniejsze, że przyniosą nam sporo emocji. Chociaż patrząc na harmonogram rozgrywek, o to drugie nie powinniśmy […]

Przed nami kolejne zmagania w ramach League of Legends Champions Korea. W tabeli rozgrywek z Dalekiego Wschodu panuje ogromny ścisk, bowiem aż cztery formacje posiadają obecnie wynik 5-3. Mamy więc nadzieję, że najbliższe mecze odrobinę go rozwiążą, a co ważniejsze, że przyniosą nam sporo emocji. Chociaż patrząc na harmonogram rozgrywek, o to drugie nie powinniśmy się martwić.

CZYTAJ TEŻ:
Koniec zwycięskiej serii Gen.G – lider LCK pokonany przez DWG KIA

Masa starć w górnej części stawki LCK

W tym tygodniu czeka nas kilka spotkań, które można określić szlagierami. Na samą inaugurację piątej kolejki LCK zobaczymy starcie dwóch ekip posiadających wynik 5-3. Mowa tutaj o Liiv SANDBOX i DWG KIA. Pierwszą z nich niewątpliwie możemy nazwać zaskoczeniem letniej edycji rozgrywek, wszak nikt nie obstawiał przed startem, że będzie sobie ona radzić tak dobrze. To samo można powiedzieć o czwartym w tabeli Nongshim RedForce, które dziś o 13:00 podejmie… piąte w tabeli Afreeca Freecs. Patrząc na ostatnie problemy mistrzów świata i nieprzewidywalność trwającego etapu zmagań, nie sposób przewidzieć tutaj faworytów.

Gen.G raczej pewne fotelu lidera

Skoro jednak o potencjalnych faworytach mowa, to takim jak najbardziej można nazwać Gen.G Esports. Gwak „Bdd” Bo-seong i spółka przegrali do tej pory raz, a gorzki smak porażki zapewnili im reprezentanci DK. Dlatego też pomimo jednej klęski, gracze w złoto-czarnych trykotach nadal siedzą samotnie na fotelu lidera i nic nie wskazuje, żeby w tym tygodniu to się zmieniło. W piątek podejmą oni niestabilne T1, a w niedzielę staną w szranki w najgorszym w tabeli DRX. Żadna z dwóch formacji nie powinna zaszkodzić pozycji Gen.G, chociaż jak to mówi słynne powiedzenie, nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.

Harmonogram piątej kolejki letniego splitu LCK 2021:


5. tydzień
Środa, 7 lipca
10:00 Liiv SANDBOX vs DWG KIA BO3
13:00 Afreeca Freecs vs NS RedForce BO3
Czwartek, 8 lipca
10:00 kt Rolster vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
13:00 DRX vs Fredit BRION BO3
Piątek, 9 lipca
10:00 Gen.G Esports vs T1 BO3
13:00 Liiv SANDBOX vs Afreeca Freecs BO3
Sobota, 10 lipca
10:00 kt Rolster vs Fredit BRION BO3
13:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs DWG KIA BO3
Niedziela, 11 lipca
10:00 DRX vs Gen.G Esports BO3
13:00 NS RedForce vs T1 BO3

Pierwszy mecz trzeciej kolejki LCK już dziś o godzinie 10:00. Transmisja tradycyjnie będzie dostępna na kanale ligi w serwisie Twitch.tv.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rekordowe AGO ROGUE i thriller na szczycie tabeli. Podsumowanie wtorku w Ultralidze

Dzisiejsze spotkania w ramach szóstego sezonu Ultraligi właśnie się zakończyły. Mieliśmy rekordowo szybkie zwycięstwo oraz bardzo emocjonujący pojedyn...