Mamy już szczegóły dotyczące Akshana, czyli najnowszej postaci w League of Legends. Zbuntowany Strażnik ma ogromny potencjał w swoim arsenale, by dla jednych zostać ulubionym, a dla reszty najbardziej znienawidzonym bohaterem w grze. Czempion może być niewidzialny, będzie bardzo mobilny i dodatkowo... będzie wskrzeszał swoich sojuszników.

Wpaść, pomścić i zwiać

Riot Games chyba uwielbia wywoływać kontrowersje najnowszymi dodatkami w grze. Gracze nie ochłonęli jeszcze po Gwen, a teraz dostają strzelca z asortymentem zabójcy. Zacznijmy jednak od początku. Jego umiejętność bierna, czyli "Nieczysta Walka" to dość klasyczna pasywka. Co 3 trafienia Akshan zada fizyczne obrażenia eksplozywne. W przypadku postaci zyskuje także tarczę. Mało tego, po każdym pierwszym ataku wystosowuje od razu drugi, który będzie trochę słabszy. Jeśli go anuluje, otrzyma bonusową prędkość ruchu.

Nie zabijajcie posłańca, ale z każdą kolejną umiejętnością Akshan będzie wydawał się jeszcze potężniejszy. Jego Q to bumerang (Mścigerang), przypominający ten od Sivir. I to na sterydach. Umiejętność ujawni trafionych przez nas wrogów, a gdyby tego było mało, z każdym trafieniem wydłuży swój zasięg. To jeszcze nic w porównaniu z tym, co znajduje się pod klawiszem W.

Co znajduje się pod klawiszem W, pytacie?

Tutaj mamy dwie części. Umiejętność nazywa się "Czas Na Bunt". Kiedy przeciwnik zabija naszego sojusznika, zostaje oznaczony jako "drań". Kiedy Akshan weźmie udział w jego zabójstwie, dostanie dodatkowy zastrzyk gotówki. Aha, a sojusznicy zabici przez nasz cel zostają natychmiastowo wskrzeszeni w swojej bazie. Druga część tej umiejętności po użyciu sprawia, że zyskujemy kamuflaż na krótki czas. Jeśli jesteśmy w pobliżu terenu, to niewidzialność będzie trwać przez czas nieokreślony. Wówczas Akshan będzie widzieć ślady prowadzące do drani, zyskuje dodatkową prędkość ruchu i regenerację many, gdy zmierza w ich kierunku.

Bohaterski Skok, czyli jego E, to hak, który osadza się na trafionym terenie. Można ponownie użyć tej umiejętności, by przemieszczać się w kierunku rzutu i strzelać pociskami w najbliższych przeciwników. Kiedy już jesteśmy w ruchu, możemy użyć E jeszcze raz. Wtedy zeskakujemy z haka i oddajemy finalny strzał. Gdy Akshan weźmie udział w zabójstwie, Bohaterski Skok się resetuje.

CZYTAJ TEŻ:
Opis patcha 11.14 do LoL-a: Lillia, Irelia i nie tylko z ogromnymi zmianami

Superumiejętność o wymownej nazwie

"Kara", bo tak nazywa się interakcja pod klawiszem R, przypomina trochę połączenie superumiejętności Luciana i Caitlyn razem wziętych. Nowa postać namierza wrogiego bohatera i ładuje swój pistolet. Kiedy już skończy się buforować, Akshan ponownie może użyć umiejętności i wystrzelić wszystkie zgromadzone pociski. Te będą zadawać obrażenia zależne od brakującego zdrowia. Podczas ładowania Zbuntowany Strażnik może użyć swojego E.

Akshana zobaczymy w LoL-u dopiero wraz z patchem 1.15, który wchodzi w środę 21 lipca.