Półroczna przygoda Daniela "danoco" Morgado z MIBR oficjalnie dobiegła końca. I nie jest to bynajmniej zaskoczenie, bo ostatnimi czasy 25-latek i tak pełnił gównie rolę gracza rezerwowego i praktycznie nie pojawiał się na serwerze.

Sześć miesięcy w organizacji, cztery na ławce

Morgado do MIBR dołączył 15 stycznia 2021 roku, czyli tego samego dnia, gdy brazylijska organizacja zakontraktowała czteroosobowy skład BOOM Esports. Osiągane przez Latynosów wyniki dalekie były jednak od oczekiwań, toteż w marcu podjęto decyzję o rozszerzeniu zespołu i zaangażowaniu Raphaela "exita" Lacerdy z Sharks Esports. Początkowo nie było co prawda jasne, kto w tej sytuacji usiądzie na ławce rezerwowych, ale bardzo szybko okazało się, że to właśnie danoco będzie tym pechowcem. – To był niezwykle udany tydzień. Musieliśmy pozmieniać kilka pozycji, ale było to naprawdę proste, gdyż exit bardzo dobrze rozumie czego od niego oczekujemy oraz co powinien robić dla zespołu – ekscytował się jeszcze w kwietniu Ricardo „boltz” Prass

Tak więc Morgado ostatni oficjalny mecz w barwach MIBR rozegrał pod koniec marca, gdy jego zespół pokonał Cloud9 w grupowym mecz ESL Pro League Season 13. Nic więc dziwnego, że po czterech miesiącach bycia na uboczu Brazylijczyk zdecydował się opuścić drużynę, by poszukać szczęścia gdzie indziej. – Decyzja o tym, by się rozstać, została podjęta przeze mnie, bo jestem graczem, który lubi rywalizację i chcę po prostu grać. A tymczasem Valve nie ułatwia sprawy, przez co bardzo trudno jest posiadać skład złożony z sześciu zawodników. Dlatego też rozglądam się za nowymi możliwościami – ogłosił danoco, który podczas swojego pobytu w Made in Brazil wypracował rating na poziomie 0,90.

W tej sytuacji skład MIBR prezentuje się następująco:

  • Ricardo „boltz” Prass
  • Marcelo „chelo” Cespedes
  • Bruno „shz” Martinelli
  • Gustavo „yel” Knittel
  • Raphael „exit” Lacerda
  • Alessandro „Apoka” Marcucci – trener