STS
jankos g2
fot. Riot Games/Michał Konkol

Dobra passa G2 w LEC przerwana. Fnatic wygrywa europejski szlagier

Na sam koniec szóstego tygodnia League of Legends European Championship obejrzeliśmy prawdziwy szlagier rozgrywek. Mecze pomiędzy G2 Esports a Fnatic zawsze przynoszą wiele emocji. Nie inaczej było dzisiaj, a z całego zamieszania zwycięsko wyszli Pomarańczowo-Czarni, wygrywając piąty mecz z rzędu. G2 Esports 0:1 Fnatic Wunder Gragas Adam Dr. Mundo Jankos Diana Bwipo Karthus Caps Lucian […]

Na sam koniec szóstego tygodnia League of Legends European Championship obejrzeliśmy prawdziwy szlagier rozgrywek. Mecze pomiędzy G2 Esports a Fnatic zawsze przynoszą wiele emocji. Nie inaczej było dzisiaj, a z całego zamieszania zwycięsko wyszli Pomarańczowo-Czarni, wygrywając piąty mecz z rzędu.

G2 Esports 0:1 Fnatic
Wunder
Gragas
Adam
Dr. Mundo
Jankos
Diana
Diana Bwipo
Karthus
Caps
Lucian
Nisqy
Irelia
Rekkles
Vayne
Upset
Tristana
Mikyx
Thresh
Hylissang
Alistar

Walka na śmierć i życie

Ledwo co zawodnicy obydwu drużyn pojawili się na Summoner’s Rifcie, a już mogliśmy oglądać pierwszą eliminację, którą zdobył Elias „Upset” Lipp. Niemiecki strzelec wraz z dwójką kolegów z zespołu przeprowadził udaną zasadzkę na przeciwnego wspierającego. Prawdziwym szaleńcem (z Zaun) we wczesnym etapie gry był jednak Adam „Adam” Maanane, bowiem w okolicach siódmej minuty na swoim koncie miał już dwa zabójstwa i asystę. Choć cały opis brzmi jak prawdziwa dominacja ze strony Fnatic, to uspokajam fanów G2 – różnica w złocie była znikoma.

Przerwa techniczna, a po przerwie… przerwa

Pierwsza z poważniejszych walk drużynowych miała miejsce przed wybiciem kwadransa nieopodal leża smoka. W trakcie trwania batalii doszło jednak do przerwania gry z powodów technicznych. Po powrocie poznaliśmy zwycięzcę zamieszania, którym była ekipa Marcina „Jankosa” Jankowskiego. Wygrana bójka i kilka kolejnych wyłapań pozwoliły formacji z Polakiem w składzie wysunąć się na prowadzenie.

Taki stan utrzymywał się przez następne osiem minut, aż do drugiej w tym meczu pauzy. Ta miała swój kres dużo szybciej, a zaraz po niej Fnatic ruszyło odwracać losy spotkania. Próby zakończyły się sukcesem, bowiem Pomarańczowo-Czarni wyeliminowali trójkę rywali i momentalnie po tym przejęli fioletowe wzmocnienie. Ekipa Upseta poszła za ciosem zaraz po powrocie do bazy, starając się zniszczyć struktury niebieskich, ale G2 skutecznie odparło atak.

Na nic to się jednak nie zdało, bo w okolicach 30. minuty mimo potencjalnie dobrej inicjacji ze strony G2 strzelec ekipy zapuścił się za daleko, co idealnie wykorzystało Fnatic, masakrując resztę wymiany. Liderzy tabeli najpierw unicestwili całą piątkę przeciwników, a następnie zniszczyli wrogi Nexus.

Był to ostatni mecz tego tygodnia. Kolejne już w przyszły piątek od godziny 18:00. Po więcej informacji dotyczących aktualnego splitu LEC zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Humanoid prowadzi Lwy do zwycięstwa. MAD wygrywa dreszczowiec z Vitality w LEC

Trzeci dzisiejszy mecz w League of Legends European Championship rozgrywał się pomiędzy MAD Lions oraz Teamem Vitality. W poprzednim pojedynku ekipa P...