Jeszcze przed wielkim finałem wydawało się to pewne, ale teraz formalności stało się zadość. Oleksandr "s1mple" Kostyliev otrzymał od ekspertów serwisu HLTV tytuł MVP dopiero co zakończonego Intel Extreme Masters Cologne 2021. Przypomnijmy, że jego Natus Vincere w wielkim finale pokonało 3:0 G2 Esports.

23-letni Ukrainiec od samego początku niemieckiej imprezy prezentował równą i, co ważniejsze, wysoką formę. Wystarczy zresztą spojrzeć na poniższą grafikę – aż dwanaście z czternastu map kończył on z ratingiem wynoszącym powyżej 1,20, co ostatecznie przełożyło się na kosmiczną średnią na poziomie 1,51. Zresztą, to tylko jeden ze wskaźników obrazujących skalę dominacji s1mple'a, który podczas IEM-a zdobył także największą liczbę fragów, zgarnął najwięcej zabójstw otwierających rundy, miał największy impact rating, a na domiar wszystkiego ustrzelił aż cztery ace'y! Tym samym po raz kolejny Kostyliev zapisał się w historii, bo nikomu wcześniej nie udało się aż tyle razy wyeliminować całego wrogiego zespołu podczas dużego turnieju.

Dla s1mple'a jest to już piętnasty medal dla MVP nadany przez HLTV. W tym miejscu warto nadmienić, że dziś otrzymał on indywidualne wyróżnienie również od organizatorów IEM Cologne, którzy przyznali mu nagrodę ESL Pro Tour DHL MVP.