Wakacje to na scenie Counter-Strike'a często czas mniej lub bardziej znaczących zmian. Niestety w wypadku niektórych jest to również okres pożegnań – my na ten przykład żegnamy dziś oficjalnie kończący działalność CLEANTmix.

Niespodziewane wejście na scenę

Organizacja ta została powołana do życia w październiku 2019 roku. – Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się polskiemu esportowi, rozmawialiśmy z kilkoma organizacjami o potencjalnej współpracy. Po tych rozmowach jedna rzecz stała się dla nas jasna – nie interesuje nas przyklejenie naszego logo do ciała zewnętrznego, odcinanie kuponików do istniejącej struktury – mówił wówczas jeden z jej założycieli, Marek Ekes. Jednocześnie CLEANT zaangażował też pierwszy w swojej historii skład CS:GO, wraz z którym przystąpił do zmagań w ESL Mistrzostwach Polski i Polskiej Lidze Esportowej.

Marcowy sukces i koniec organizacji

Co prawda obyło się wówczas bez sukcesów, ale wyniki były mimo wszystko obiecujące. Wystarczyło tylko zrobić krok naprzód. Ten jednak nie został nigdy poczyniony i nawet kolejne zmiany kadrowe, do których doszło w trakcie kolejnych kilkunastu miesięcy, nie odmieniły sytuacji. Tak naprawdę jedynym sukcesem CLEANTmixu jest odniesiony w marcu tego roku triumf podczas Esport Tour PRO Spring 2021. Między innymi w związku z tym włodarze CLEANTmixu podjęli decyzję o zakończeniu działalności i jednoczesnym rozstaniu z dotychczasowym składem Counter-Strike'a, co też ogłosili w opublikowanym przez siebie komunikacie:

Esport był i jest dla nas fantastyczną przygodą. Wchodziliśmy do tego świata jako pasjonaci z doświadczeniem z innych branż, ale zostaliśmy ciepło przyjęci, a nasz projekt wzbudzał ciekawość. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, bez których cała ta podróż nigdy by się nie odbyła.

Dziś projekt CLEANTmix dobiegł jednak końca. Na mocy porozumienia stron zakończyliśmy współpracę z dywizją CS:GO i jednocześnie potwierdzamy, że w najbliższym czasie nie zobaczycie nas na serwerze.

Chcemy podziękować wszystkim zawodnikom i pracownikom, którzy tworzyli historię CLEANTmix. Ostatnie miesiące, czy nawet lata, nie należały często do najłatwiejszych, ale wszystkie emocje związane z organizacją i zespołem dostarczyły wrażeń i doświadczeń. Trzymamy kciuki za kolejne etapy kariery naszych byłych podopiecznych i wierzymy, że zobaczymy ich wznoszących trofea.

Na koniec podziękowania należą się naturalnie również kibicom, bez których cała ta historia nie miałaby większego sensu. Dziękujmy za wsparcie i wiarę w drużyny, które broniły naszych barw.

Jest nam przykro, bo zostawiamy piątkę pracowitych chłopaków, którzy intensywnie trenowali pod okiem trenera Damiana "MdNa" Kisielewskiego. Ewentualnych chętnych do nawiązania współpracy z naszą byłą kadrą zachęcamy do kontaktu.

Ostatni skład CLEANTmixu prezentował się następująco:

  • Szymon „Crityourface” Pluta
  • Artur „nejk” Nakielny
  • Piotr „p1ter” Kubiak
  • Daniel „Lipton” Paul
  • Mariusz „kirbie” Rachwał
  • Damian „MdN” Kisielewski – trener