Wygląda na to, że trwająca wiele lat esportowa historia Pompa Teamu powoli zmierza ku końcowi. Jeden ze współzałożycieli organizacji, Szymon "IsAmU" Kasprzyk ogłosił bowiem, że PT jako marka wycofuje się z esportu, zaś on sam zamierza stworzyć zupełnie nową markę w ramach sklepu odzieżowego.

Bez Nitra nie ma Pompy

Miski, po kilku miesiącach przemyśleń i po wielu konsultacjach z ludźmi mi bliskimi, postanowiłem, że robię nowy sklep z ciuchami – przyznał Kasprzyk w opublikowanym przez siebie wpisie w mediach społecznościowych. – Początkowo chciałem połączyć świetną jakość 77 i esportowa markę PT, ale bez Nitra w LoL-u odechciało mi się działać w esporcie, tym samym inicjatywa połączenia marek straciła sens. Może nie siedzimy z Wieszakiem, tak jak kiedyś, po 18 godzin na TS-ie, ale bez tej podbródkowej małpy projekt esportowy PT miał bardzo naruszony fundament. Po kilku dniach i rozpisaniu wszystkich „za i przeciw” postanowiłem zrezygnować z drużyny CS – dodał.

Przypomnijmy, że przez lata w Pompie funkcjonował podział, na którego bazie to IsAmU zajmował się sprawami CS:GO, zaś za sekcję League of Legends odpowiedzialny był Szergiusz "Nitrozyniak" Górski. Ten drugi jednak w kwietniu tego roku został bezterminowo zbanowany przez Riot Games za złamanie przepisów dotyczących m.in. toksycznych zachowań. W efekcie LoL-owa Pompa przeszła w ręce Olimpii "komedyji" Cichosz i została przemianowana na PDW. Dywizja Counter-Strike'a miała natomiast własne problemy, chociaż jeszcze niedawno wydawało się, że w PT tworzy się nowy projekt. Gdy jednak Sebastian „fr3nd” Kuśmierz i Mikołaj „mouz” Karolewski zostali przeszli do HONORIS, stało się jasne, że i w tym wypadku happy endu nie będzie.

"Esport nie oddaje"

Wydaje mi się, ze z Nitrem zrobiliśmy dużo dla polskiego esportu i najbardziej mnie cieszy, że nasi zawodnicy dziś grają w topowych drużynach. Zawsze ślepo wierzyłem, że esport odda, że naklejka na Dragon Lore, że sukcesy międzynarodowe, ale rzeczywistości mnie zweryfikowała i z przykrością stwierdzam, że esport nie oddaje – stwierdził w gorzki sposób IsAmU. Jednocześnie zapowiedział on narodziny nowej marki o nazwie Thenowear, która ma ruszyć na przełomie września i października. – Sklep będzie zupełnie osobną marką. Z racji tego, że odchodzimy od esportu, zrezygnowaliśmy z łączenia 77 i PT, bo miałoby to sens tylko wtedy, kiedy ja i Wujo dalej byśmy posiadali esportowe drużyny – zauważył Kasprzyk.

Pompa przez lata obecna była na krajowych salonach zarówno w Counter-Strike'u, jak i League of Legends, aczkolwiek w przeszłości działała również w obrębie takich gier, jak m.in. Quake Champions, Fortnite, PUBG czy też Zula. Najwięcej sukcesów odnosiła jednak w LoL-u, gdzie zdobywała medale m.in. w Pucharze Polski Cybersport, ESL Mistrzostwach Polski, Polskiej Lidze Esportowej oraz Ultralidze, a w 2020 roku zagrała nawet na European Masters.