STS
fot. Jeremi Śpiewak

AVEZ i stabilizacja? Nie tym razem – kolejna zmiana w składzie Ośmiornic

Obecny skład Creative AVEZ został powołany pod koniec marca, czyli ledwie cztery miesiące temu. A mimo to doszło w nim już do trzech roszad kadrowych – ostatnia z nich miała miejsce właśnie dziś i dotyczyła dotychczasowego lidera ekipy. AVEZ zmienia. Znowu Z zespołem pożegnał się bowiem Dominik „Warp” Murawa, który szerszej publice dał się poznać […]

Obecny skład Creative AVEZ został powołany pod koniec marca, czyli ledwie cztery miesiące temu. A mimo to doszło w nim już do trzech roszad kadrowych – ostatnia z nich miała miejsce właśnie dziś i dotyczyła dotychczasowego lidera ekipy.

AVEZ zmienia. Znowu

Z zespołem pożegnał się bowiem Dominik „Warp” Murawa, który szerszej publice dał się poznać za sprawą swojego udziału w projekcie piratesports. Po rozstaniu ze szczecińską organizacją przez pewien czas pozostawał co prawda bezrobotny, ale w marcu do jego drzwi zapukało AVEZ, czyniąc z niego prowadzącego nowej drużyny. Ta pod jego wodzą rywalizowała m.in. w ostatnim sezonie grupy mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej, ale z powodu pechowej porażki w decydującym meczu nie zapewniła sobie bezpośredniego utrzymania. Ponadto 22-latek i jego byli już koledzy bezskutecznie walczyli o awans na finały Superpucharu PLE w Gdańsku i o triumf w Polish Esport Cup Summer 2021, a już niedługo mieli przystąpić do baraży o pozostanie w wyższej dywizji PLE. I przystąpią, aczkolwiek już bez Murawy.

Dla AVEZ jest to kolejna zmiana na przestrzeni zaledwie kilku tygodni. Już w maju przecież formację opuścił Szymon „RiseL” Kuźma, którego miesiąc później zastąpił Dawid „pendzelek” Ryczko, a w międzyczasie odszedł również dotychczasowy trener, Michał „Kiro” Łoś. Z kolei ledwie tydzień temu miejsce Pawła „pawkoema” Mitury zajął znany m.in. z Wisły All iN! Games Kraków oraz CLEANTmixu Dominik „fanatyk” Barkiet. A kto teraz zasili szeregi popularnych Ośmiornic? Tego jeszcze nie wiadomo. – Niedługo przedstawimy piątego zawodnika, który będzie reprezentował Creative AVEZ – zapewniła mgliście sama organizacja.

Skład Creative AVEZ prezentuje się następująco:

  • Rafał „sNx” Snopek
  • Dawid „SaMey” Stańczak
  • Dawid „pendzelek” Ryczko
  • Dominik „fanatyk” Barkiet
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Niepewna przyszłość Khana. Zakończy karierę przez służbę wojskową?

Koreańscy esportowcy często są zmuszeni zawieszać swoje kariery ze względu na obowiązkową służbę wojskową. Wszystko wskazuje na to, że podobny los spo...