Faza zasadnicza letniej edycji League of Legends Champions Korea powoli zmierza ku końcowi. Przed nami ósma kolejka rozgrywek, która powinna odpowiedzieć na pierwsze pytania w związku z tym, kto weźmie udział w play-offach. Przy odpowiednich rezultatach zarówno Nongshim RedForce, jak i Gen.G mogą zapewnić sobie w nich miejsce już w tym tygodniu. Co zatem nas czeka w nadchodzących dniach?

CZYTAJ TEŻ:
ShowMaker: Po MSI gra w LoL-a przestała sprawiać mi radość

NS i Gen.G kontra średniaki z LCK

Skoro mowa o ekipie Hana "Peanuta" Wanga-ho, to trzeba wspomnieć, że ku zaskoczeniu wielu, jest ona obecnie liderem LCK. W tym tygodniu podejmie dwóch rywali, z którymi zwycięstwo zapewni jej uczestnictwo w nadchodzącej rundzie pucharowej. Niemniej trudno będzie o komplet punktów, wszak leśnik i spółka zmierzą się z Liiv SANDBOX i Hanwha Life Esports, kolejno w piątek i niedzielę. Pierwsza z drużyn znajduje się obecnie na czwartym miejscu w klasyfikacji i również nieraz już zaskoczyła widzów i ekspertów. O wiele gorzej prezentuje się w lecie HLE, lecz posiadając w swoich szeregach takich zawodników jak Jeong "Chovy" Ji-hoon, nigdy nie można go z góry skreślać w żadnym meczu. Gen.G stanie za to w szranki z bardzo niepewnym KT Rolster, nad którym ponownie powinno zatriumfować.

Co czeka DK i T1?

Ciekawe batalie czekają także fanów DWG KIA oraz T1. Mistrzowie świata postarają się poprawić swój bilans w tabeli, a okazje na to będą mieli w starciach z Afreeca Freecs oraz KT. Teoretycznie to pierwszy ze wspomnianych zespołów powinien sprawić im więcej problemów, aczkolwiek podopieczni Kima "kkOmy" Jeong-gyuna zdołali już nieraz przegrać z dolną częścią stawki LCK. Za to z innym przedstawicielem dolnej części klasyfikacji zmierzą się Lee "Faker" Sang-hyeok i spółka, których rywalem w sobotę będzie BRO. Wygrywanie takich spotkań jest istotne, jeżeli formacja midlanera marzy o stabilizacji swojej formy przed play-offami.

Harmonogram ósmej kolejki letniego splitu LCK 2021:


8. tydzień
Czwartek, 29 lipca
10:00 Afreeca Freecs vs DWG KIA BO3
13:00 DRX vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
Piątek, 30 lipca
10:00 Liiv SANDBOX vs NS RedForce BO3
13:00 KT Rolster vs Gen.G Esports BO3
Sobota, 31 lipca
10:00 Fredit BRION vs T1 BO3
13:00 Afreeca Freecs vs DRX BO3
Niedziela, 1 sierpnia
10:00 NS RedForce vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
13:00 DWG KIA vs KT Rolster BO3

Pierwszy mecz ósmej kolejki LCK już dziś o godzinie 10:00. Transmisja tradycyjnie będzie dostępna na kanale ligi w serwisie Twitch.tv.