Dziś wieczorem rozegrana zostanie przedostatnia runda spotkań w WePlay Academy League Season 1. Choć Kamil „siuhy” Szkaradek i Hubert „Szejn” Światły już wczoraj zapewnili sobie awans na lanowe finały rozgrywek, to rywalizacja o jak najwyższą lokatę w fazie zasadniczej wciąż trwa. Sobotnim rywalem mouz NXT będzie akademia Astralis.

W piątek ekipa dwóch Polaków stanęła w szranki z NAVI Junior. Na Duście2 byliśmy świadkami dwóch jednostronnych połówek. Pierwszą zdominowali podopieczni mousesports, wygrywając 12:3, a w drugiej lepiej punktowali ich rywale. Ci wywalczyli sobie aż jedenaście punktów, jednak zaliczka formacji siuhego i Szejna pozwoliła im domknąć mecz w regulaminowym czasie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 16:14 dla mouz NXT, a najskuteczniejsi na serwerze byli Ilya "m0NESY" Osipov i Jon "JDC" de Castro. Obaj zdobyli po 28 fragów.

mouz NXT vs
(20:00, BO1)
Astralis Talent

Sobotnią serię meczów w WePlay Academy League zwieńczy potyczka CS:GO z udziałem Szkaradka i Światłego. Ich formacja podejmować będzie reprezentantów Astralis Talent. Duńska ekipa dotychczas zdecydowanie nie zachwyca. Z dwunastu meczów wygrała tylko cztery, w związku z czym aktualnie plasuje się w dolnej części tabeli. Bezpośrednich szans na awans na lanowe finały już nie ma. Astralis nie jest też pewne gry w etapie play-in, którego zwycięzca zdobędzie ostatnie miejsce na zawodach w Kijowie. Intuicja podpowiada, że to gracze spod znaku czerwonej gwiazdy powinni wejść na serwer bardziej zmotywowani, jednak mało prawdopodobne wydaje się, by mouz NXT miało w planie odpuścić.

Wieczorem czekają nas także trzy inne pojedynki. W WePlay Academy League Season 1 Fnatic Rising podejmie NAVI Junior (17:00), FURIA Academy zagra z Young Ninjas (18:00), natomiast VP.Prodigy zmierzy się z BIG Academy (19:00). Transmisja dostępna będzie na kanale WePlayCSGO w serwisie Twitch.tv.