Potwierdziło się to, co o czym plotkowano już od pewnego czasu. Podległy Fnatic skład Counter-Strike'a przybrał formę międzynarodową za sprawą zaangażowania dwóch Brytyjczyków, którzy od teraz wspomagać będą szwedzkie trio.

Brytyjskie posiłki

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie na ławce rezerwowych organizacji z Wysp Brytyjskich wylądowali Maikil „Golden” Selim oraz Jesper „JW” Wecksell, rozpoczynając w ten sposób gruntowną przebudowę. Dziś wiemy już, że następcami wyżej wspominanej dwójki zostali Alex „ALEX” McMeekin i William „mezii” Merriman – obaj gracze do kwietnia tego roku związani byli z Cloud9, gdy jednak amerykańska formacja wycofała się ze sceny CS:GO, ich drogi rozeszły się. W kontekście ALEXA długo mówiono o możliwym przeniesieniu się do rozgrywek VALORANTA, podczas gdy mezii kontynuował swoją karierę w grze Valve pod banderą Endpoint CeX. Teraz jednak brytyjscy strzelcy spotkają się ze sobą ponownie, ale już w pomarańczowo-czarnych barwach.

To było intensywne lato, w którego trakcie oceniliśmy wszystkie możliwości dla CS:GO we Fnatic. Przeanalizowaliśmy ponad setkę graczy, by określić, jakie opcje są dla nas dostępne – przyznał trener ekipy, Andreas Samuelsson. – Po dokładnych rozważaniach uznaliśmy, że najlepszym wyjściem będzie budowa międzynarodowego składu. [...] Pierwszym wyzwaniem było znalezienie doświadczonego i zaangażowanego prowadzącego, który podzielałby naszą wizję. W efekcie tych poszukiwań mogę z radością ogłosić, że pozyskaliśmy ALEXA, który idealnie wpasowuje w rolę, którą będzie tutaj pełnić. [...] Potrzebowaliśmy również głodnego sukcesu, utalentowanego gracza, a Williamowi przyglądaliśmy się od dłuższego czasu. Czujemy, że ma on wszystko, by stać się jednym z najlepszych riflerów – dodał.

Czy Fnatic wróci na szczyt?

Wyniki przebudowanego Fnatic, które swój debiut zanotuje w połowie sierpnia przy okazji 14. sezonu ESL Pro League, w dużej mierze zależeć będą od ALEXA, któremu powierzono rolę nowego prowadzącego. – Dołączam do Fnatic z ogromną dumą. Możliwość reprezentowana tak legendarnego zespołu to zaszczyt. Mam szacunek do dziedzictwa poprzednich ekip i wiem, że wchodzę w naprawdę duże buty. Nie mogę jednak doczekać się już wspólnej pracy z Fnatic, by móc rozwijać formę zespołu zarówno na, jak i poza serwerem. [...] Chcę, by Fnatic wróciło na zwycięską ścieżkę i dam z siebie wszystko, by tak się stało – zapewnił 25-latek, który w przeszłości występował m.in. w Teamie LDLC oraz Teamie Vitality.

Skład zespołu CS:GO we Fnatic:

  • Freddy „KRIMZ” Johansson
  • Ludvig „Brollan” Brolin
  • Jack „⁠Jackinho” Ström Mattsson
  • Alex „ALEX” McMeekin
  • William „mezii” Merriman
  • Andreas „⁠Samuelsson⁠” Samuelsson – trener