Wczoraj w Ultralidze nie można było narzekać na brak wrażeń. Większość ekspertów i widzów, w tym my sami, oczekiwaliśmy pewnej wygranej AGO ROGUE. League of Legends lubi być jednak nieprzewidywalne i dokładnie z takiej strony pokazało się podczas wczorajszego starcia. PDW szturmem zapewniło sobie miejsce w finale rozgrywek, pokonując mistrzów Polski wynikiem 3:0. Ci czekają w finale dolnej drabinki na triumfatora dzisiejszego starcia – Team ESCA Gaming stanie w szranki z Illuminar Gaming.

Środa, 4 sierpnia
17:30 Team ESCA Gaming vs Illuminar Gaming BO5

Wszystko o Ultralidze:


ESCA i IHG w starciu o European Masters

Już na początku przypominamy, że w dzisiejszym meczu nie będą się decydować wyłącznie losy tego, kto skończy w najlepszej trójce szóstego sezonu Ultraligi. Owa najlepsza trójka będzie reprezentować polską ligę na zbliżającym się European Masters 2021 Summer. Waga dzisiejszego spotkania jest więc ogromna, a chrapkę na występ na międzynarodowym turnieju ma zarówno ESCA, jak i Illuminar. Co więcej, warto podkreślić, że żaden z dziesięciu zawodników, których zobaczymy dzisiaj na Summoner's Rifcie, nie miał okazji jeszcze pojawić się na EUM.

CZYTAJ TEŻ:
Ogromne zaskoczenie w Ultralidze. PDW spycha AGO ROGUE do drabinki przegranych

Obie strony mają więc o co walczyć, a margines błędu został wyczerpany. Ani jedna, ani druga formacja nie może pochwalić się zbyt dużym doswiadczeniem. Są wyjątki pokroju Kamila "xCharma" Lincharda oraz Dawida "Dawidsonka" Trojanowskiego, niemniej IHG i ESCA w większości reprezentują młode nazwiska. Nie powinniśmy się więc zdziwić, jeżeli zobaczymy dzisiaj niepewne zagrania i manewry, które będą spowodowane zapewne ogromną ilością stresu.

Nie sposób wskazać faworyta dzisiejszej batalii. Co prawda Kameleony dwukrotnie były górą w starciach z zawodnikami spod szyldu Oka w fazie zasadniczej szóstego sezonu Ultraligi. Z drugiej strony to Dominik "Zamulek" Biela i spółka wykazali się w zeszłym tygodniu silnym duchem i wolą walki, pokonując K1CK – zespół, który od momentu pojawienia się w UL występował w każdym finale. Za to podopiecznym Mikołaja "Vounghuarda" Truszczyńskiego brakowało asów w rękawie i pomysłów na grę w serii z PDW.

Zamulek i Jaqen kluczowymi postaciami

Rozum podpowiada, że pewne siebie i zaprawione w boju IHG powinno zgarnąć miejsce w finale drabinki przegranych i European Masters dla siebie. Z drugiej strony nigdy nie można skreślać wybuchowej ESCA, która nieraz zaskakiwała i niewątpliwie jest w stanie zrobić to ponownie. Kluczowymi osobistościami na serwerze będą Zamulek oraz Mateusz "Jaqen" Góral. Zarówno strzelec, jak i toplaner nieraz ratowali swoje ekipy z opresji i prowadzili je do zwycięstwa, dlatego też warto zwracać na nich szczególną uwagę za parę godzin.

Start dzisiejszego meczu już o 17:30. Transmisja rozpocznie się pół godziny wcześniej i będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących szóstego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej: