STS
fot. LCK

T1 i SANBOX o krok od awansu do play-offów. Przed nami 9. kolejka LCK

Przed nami przedostatnia kolejka w ramach League of Legends Champions Korea. Po ośmiu tygodniach poznaliśmy już trzy ekipy, które zakwalifikowały się do fazy play-off. Na szczycie wciąż znajduje się Nongshim RedForce, które niedawno wyprzedziło zwalniające z tempa Gen.G. Pomimo dobrych rezultatów o awans wciąż walczy Liiv SANDBOX. Wszystko wskazuje jednak na to, że już w najbliższych dniach może zameldować się w kolejnej rundzie. Sprawdźmy zatem, jak prezentuje się harmonogram LCK w tym tygodniu.

(Przed)ostatnia prosta do awansu

Zdetronizowane Gen.G nie ma przed sobą łatwego terminarza. W piątek będzie podejmować T1 Lee „Fakera” Sang-hyeoka, które wciąż stara się o miejsce w play-offach. Jedna i druga strona będzie niezwykle zdeterminowana, ponieważ obie mają swoje motywy. Ekipa Kima „Clida” Tae-mina jest wciąż tylko o jeden punkt od pozycji lidera. Jej rywale natomiast są o krok od wywalczenia awansu. Na sam koniec kolejki wiceliderzy będą musieli zmierzyć się z jeszcze groźniejszą bestią, czyli DWG KIA. Piastująca obecnie czwartą lokatę drużyna z pewnością będzie chciała poprawić swoją sytuację.

O trzy dostępne miejsca w następnej fazie walczy nadal aż sześć zespołów. Na pograniczu znajduje się Afreeca Freecs, które podejmie NS RedForce w najbliższą sobotę. Han „Peanut” Wang-ho i spółka z pewnością nie będą chcieli oddać tego punktu za żadne skarby, biorąc pod uwagę śledzące ich Gen.G. Hanwha Life Esports będzie miało więc okazję trochę namieszać w pojedynku z Liiv SANDBOX, które wciąż nie zapewniło sobie awansu. Wygrana w tym czwartkowym starciu przez HLE z pewnością pomogłaby nadgonić resztę stawki i zbliżyć się do upragnionego celu.

Harmonogram ósmej kolejki letniego splitu LCK 2021:


9. tydzień
Czwartek, 5 sierpnia
10:00 Fredit BRION vs DWG KIA BO3
13:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs Liiv SANDBOX BO3
Piątek, 6 sierpnia
10:00 DRX vs KT Rolster BO3
13:00 T1 vs Gen.G Esports BO3
Sobota, 7 sierpnia
10:00 NS RedForce vs Afreeca Freecs BO3
13:00 Liiv SANDBOX vs Fredit BRION BO3
Niedziela, 8 sierpnia
10:00 Gen.G Esports vs DWG KIA BO3
13:00 T1 vs DRX BO3
Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Illuminar ostatnim reprezentantem Ultraligi na EU Masters. ESCA ugaszona

Za nami kolejny mecz w ramach play-offów Ultraligi, w którym zmierzyli się reprezentanci Teamu ESCA Gaming oraz Illuminar Gaming. Stawką tego starcia...