Po powrocie Virtus.pro na ojczystą scenę był taki czas, gdy najlepsze polskie drużyny CS:GO w komplecie brały udział w ESL Mistrzostwach Polski. Już niedługo to się jednak zmieni. W jesiennej odsłonie rozgrywek nie zagra Izako Boars.

Finały ESL MP nie dla Izako Boars

Organizacja Piotra "izaka" Skowyrskiego zadebiutowała w krajowym czempionacie wiosną 2017 roku, czyli zaledwie kilka tygodniu po swoim powstaniu. Na przestrzeni kolejnych sezonów Dziki jeszcze siedmiokrotnie przystępowały do boju o tytuł mistrzowski, nigdy nie zbliżając się jednak do niego nawet na dystans jednego zwycięstwa. Najlepsze rezultaty Izako Boars w ESL MP to półfinały – jeden z nich to zresztą świeża sprawa, bo w maju 2021 roku formacja w bitwie o awans do finału uległa HONORIS. Szansa na rewanż prawdopodobnie będzie, ale jedynie w innych rozgrywkach.

"Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby w Katowicach znalazły się dwa polskie składy, a nie jeden"

Decyzja została podjęta przez chęć skupienia się tylko na jednej lidze regionalnej oraz przez liczne zaproszenia do turniejów europejskich – tłumaczy nam menedżer Izako Boars, Paweł Potoczny. – Nie chcemy przeciążać naszych zawodników, ponieważ wiemy, jak ważny jest trening, jak i odpoczynek – dodaje.

Czy formacja dopuszcza scenariusz, w którym w najbliższej przyszłości powróci do ESL MP? Obecnie nic na to nie wskazuje: – Przed startem każdego sezonu będziemy się zastanawiać nad planami i celami zespołu. Jednak na ten moment, patrząc na rozwój Polskiej Ligi Esportowej, nie zakładamy zmiany decyzji nawet w następnym sezonie – mówi Potoczny.

Rezygnacja z ESL Mistrzostw Polski oznacza, iż Izako Boars znacząco wydłuży swoją ścieżkę do Intel Extreme Masters Katowice 2022. Triumfator rodzimych zmagań wywalczy wszakże przepustkę na prestiżowy turniej. – Z jednej strony to jest najkrótsza droga – potwierdza Potoczny. – Z drugiej natomiast wymaga rywalizacji z polskimi zespołami przez kilka miesięcy. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby w Katowicach znalazły się dwa polskie składy, a nie jeden – kończy.

Obecny skład Izako Boars w CS:GO

  • Mateusz „TOAO” Zawistowski
  • Daniel „STOMP” Płomiński
  • Paweł „byali” Bieliński
  • Arek „Vegi” Nawojski
  • Karol „Enzo” Lasota
  • Bartosz „Hyper” Wolny – trener

Przypomnijmy, iż wakacyjna przerwa na scenie CS:GO powoli zbliża się do końca. Niektóre drużyny zaczęły przygotowywać się już do wymagającego sezonu, który, jak wszyscy mamy nadzieję, wreszcie przyniesie polskiemu podwórku stabilizację oraz jakże potrzebne sukcesy. Jeśli chodzi o krajowe zmagania, to już w najbliższą sobotę ruszy proces kwalifikacyjny do ESL MP (więcej dowiecie się po kliknięciu na poniższą belkę). W tej chwili nie znamy jeszcze szczegółów kolejnej edycji Polskiej Ligi Esportowej. Tytułów mistrzowskich w rodzimych ligach bronić będą odpowiednio HONORIS (w częściowo odmienionym składzie) i Illuminar Gaming (w całkowicie odmienionym składzie).

CZYTAJ TEŻ:
Ruszają ESL Mistrzostwa Polski. Rywalizacja o lana i IEM Katowice