Za nami pierwszy etap fazy pucharowej League of Legends Championship Series. W miniony weekend mogliśmy oglądać pojedynki dwóch par w pierwszej rundzie górnej drabinki. Evil Geniuses podejmowali Dignitas, a Cloud9 stanęło w szranki z Teamem Liquid. W pierwszym spotkaniu łatwo było nam wytypować faworyta, wszak tym bezapelacyjnie było EG, natomiast w przypadku drugiego meczu było to już o wiele trudniejsze zadanie. Ku zaskoczeniu wielu oba dotychczasowe starcia w play-offach LCS były dość jednostronne.

Evil Geniuses pewnie po swoje

Trudno o lepszą formację minionego lata za Atlantykiem od Geniuszów Zła. Patrząc na samo lato mieli oni najlepszy bilans spotkań w LCS, a na swojej ścieżce po trzecie miejsce w tabeli pokonali większość pretendentów do najlepszej dwójki, do której im samym zabrakło odrobiny szczęścia. Wydawało się więc, że pojedynek z niepewnym i nieposiadającym charakteru Dignitas będzie wyłącznie formalnością i będąc szczerym, tak było. Zaqueri "aphromoo" Black i spółka co prawda zdołali urwać jedną mapę w serii, aczkolwiek to było wypadkiem przy pracy EG. Formacja Dennisa "Svenskerena" Johnsena zdominowała pozostałe trzy potyczki.

Jednostronna powtórka finałów Mid-Season Showdown

Zaskoczeniem dla fanów była za to niedzielna seria. Patrząc na niestabilną formę zarówno Cloud, jak i Liquid w ostatnich tygodniach, a jednocześnie na ogromny kaliber reprezentantów obydwu organizacji, oczekiwaliśmy wyrównanego, pięciomapowego pojedynku. Zamiast tego mogliśmy śledzić pewną wygraną Koni, które – wydaje się – zażegnały problemy kadrowe, wszak do szeregów powrócili Barney "Alphari" Morris oraz Lucas "Santorin" Kilmer Larsen. Z pełnym składem Liquid wydawało się nie do zatrzymania, bowiem Chmurki ledwo zdołały zabrać tylko jedną mapę na swoje konto.

Wyniki play-offów LCS:

7 sierpnia

1. runda drabinki wygranych

23:00 Evil Geniuses 3:1 Dignitas BO5
8 sierpnia

1. runda drabinki wygranych

22:00 Cloud9 1:3 Team Liquid BO5

W związku z powyższymi rozstrzygnięciami Evil Geniuses i Team Liquid zmierzą się w drugiej rundzie play-offów kolejno z 100 Thieves i TSM-em. Natomiast na Dignitas i Cloud9 czekają odpowiednią Immortals i Golden Guardians. LCS Championship powraca w najbliższy piątek o godzinie 00:00 czasu polskiego. Wszystkie spotkania w ramach play-offów będziecie mogli obejrzeć na oficjalnych kanałach na Twitchu oraz w serwisie YouTube.