STS
fot. Wisła All iN!/Jeremi Śpiewak

Przyszedł w sierpniu i w sierpniu odchodzi. ponczek poza Wisłą All iN! Games Kraków

Rok i tydzień trwała współpraca Wisły All iN! Games Kraków z Patrykiem „ponczkiem” Witesem. Zawodnik, który w szeregach Białej Gwiazdy przeżywał drugą młodość, dziś rozpoczyna poszukiwania nowego zespołu. CZYTAJ TEŻ: Zespół KEia, Markosia i ponczka wygrywa europejskie ESEA Cash Cup ponczek w Wiśle All iN! – podsumowanie 26-letni gracz kilkanaście miesięcy temu zastąpił w krakowskim […]

Rok i tydzień trwała współpraca Wisły All iN! Games Kraków z Patrykiem „ponczkiem” Witesem. Zawodnik, który w szeregach Białej Gwiazdy przeżywał drugą młodość, dziś rozpoczyna poszukiwania nowego zespołu.

CZYTAJ TEŻ:
Zespół KEia, Markosia i ponczka wygrywa europejskie ESEA Cash Cup

ponczek w Wiśle All iN! – podsumowanie

26-letni gracz kilkanaście miesięcy temu zastąpił w krakowskim klubie Dominika „fanatyka” Barkieta. ponczek świetnie zaaklimatyzował się w nowym otoczeniu, wykorzystując szansę na ponowne rozpędzenie swojej kariery. Przed telefonem z Reymonta Wites przez dłuższy czas miał bowiem problem ze znalezieniem stałego zatrudnienia, przez moment parając się nawet trenowaniem żeńskiego Arcane Wave. W Wiśle All iN! strzelec zaliczył jednak naprawdę udaną jesień, wygrywając jeden z turniejów z serii Nine to Five, a także zostając wicemistrzem Polski.

Po rozpadzie składu CS:GO Illuminar Gaming okazało się, iż ten sukces dał Wiślakom przepustkę na Intel Extreme Masters Katowice 2021, gdzie ponczek i spółka świata może i nie zawojowali, ale absolutnie nie okryli się hańbą, szczególnie że do nowego sezonu przystępowali osłabieni odejściem Wiktora „mynia” Kruka do Anonymo Esports. Mimo wielu prób później formacja nie była już w stanie nawiązać do swojej najlepszej dyspozycji, zawodząc nawet na krajowej arenie. Nie pomogła roszada na pozycji snajpera, zdecydowano się więc na kolejną.

Loord: Zmiany mają charakter długoterminowy

– W ostatnim okresie jako drużyna czuliśmy pewnego rodzaju stagnację i wspólnie uznaliśmy, że potrzebujemy więcej świeżości. Zmiany, które wprowadzamy, mają charakter długoterminowy, podejmujemy je z pełną świadomością budowania drużyny, która spełni postawione przez nas cele – stwierdził Mariusz „Loord” Cybulski. – Ponczek był bardzo istotnym elementem naszej układanki i mocno przyczynił się do tego, że w pewnym momencie udało nam się wejść na właściwe tory. Jestem pewien, że będzie bardzo cennym zawodnikiem dla wielu drużyn – dodał doświadczony szkoleniowiec.

„Kompletnie się nie spodziewałem czegoś takiego chwilę przed startem nowego sezonu”

Swój komunikat wydał również sam zawodnik. – Nie ukrywam, że cała ta sytuacja z początku nie była prosta i kompletnie się nie spodziewałem czegoś takiego chwilę przed startem nowego sezonu, ale jest jak jest. Chciałbym podziękować wszystkim kibicom, którzy wspierali mnie i całą drużynę w naszych meczach, bo jesteście najlepsi i serio dawało to dużego kopa motywacyjnego. Nie poddam się na pewno, uważam, że w dalszym ciągu mogę rywalizować na bardzo wysokim poziomie i dlatego będę szukał nowej drużyny – zapewnił ponczek.

phr nowym nabytkiem Wiślaków?

Jak nieoficjalnie poinformowali Wiktor Korzyński oraz redakcja Weszło Esport, następcą Witesa w Wiśle All iN! będzie Tomasz „phr” Wójcik. To były zawodnik x-kom AGO (wówczas AGO Gaming/Esports), Virtus.pro oraz Illuminar Gaming. W 2021 roku nie był jeszcze pełnoprawnym członkiem żadnej ekipy.

W tej sytuacji skład CS:GO Wisły All in! Games Kraków niedługo może wyglądać tak:

  • Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
  • Grzegorz „jedqr” Jędras
  • Krzysztof „Goofy” Górski
  • Kuba „Markoś” Markowski
  • Tomasz „phr” Wójcik
  • Mariusz „Loord” Cybulski – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 9 sierpnia 2021

1  1. MAD DOG'S PACT 2678 pkt darko – lunAtic – MINISE – bnox – Bielany – VinS (t) 1  2. Izako Boars 2612 pkt TOA...