Wczoraj wieczorem większość oczu z pewnością była skierowana na mały finał Ultraligi, w którym niespodziewanie Illuminar Gaming wyrzuciło AGO ROGUE z play-offów. W międzyczasie Michał "Michlit" Litwin, jako ostatni Polak z szansą na European Masters, walczył w finale Dutch League. mCon Rotterdam na czele z polskim wpierającym było w stanie zaskoczyć faworyzowane PSV Esports i to zespół naszego rodaka będzie przedstawicielem ligi holenderskiej na turnieju.


Wszystko o EU Masters:


Niespodzianka goni kolejną niespodziankę

Seria dla Polaka i jego towarzyszy rozpoczęła się wyśmienicie. Pierwsza potyczka była niezwykle wyrównana, lecz po ponad czterdziestu minutach triumfowało mCon. Drugie spotkanie to już absolutna dominacja ze strony ekipy Michlita, co w efekcie przyniosło jej dwupunktowe prowadzenie w meczu i od awansu na EU Masters dzieliło ją jedno zwycięstwo. Na to podopieczni Marca "Suza" Fábregasa musieli jednak poczekać aż do czwartej batalii, bowiem trzecia nie poszła po ich myśli. Decydujący pojedynek nie przyniósł już żadnych wątpliwości, że to właśnie Litwin i spółka powinni reprezentować ligę holenderską na europejskiej imprezie.

PSV uchodziło za murowanego faworyta, gdyż sezon regularny zakończyło z zaledwie jedną porażką na koncie. Dodatkowo podczas niego dwukrotnie odsyłało zawodników mCon Rotterdam z kwitkiem. Jak jednak widać, zaskoczenia miały miejsce nie tylko na polskim podwórku, ale również w Holandii. Dzięki temu triumfowi Michlit jest ostatnim z Polaków, któremu udało się zagwarantować miejsce na nadchodzących zawodach. Swoją przygodę zespół Polaka rozpocznie od fazy play-in, więc czasu na przygotowania nie pozostało zbyt wiele.

Aktualna lista uczestników European Masters 2021 Summer:

AGO ROGUE Anorthosis Famagusta BIG Karma Clan Esports
Karmine Corp Macko Esports mousesports Movistar Riders
PENTA 1860 PDW Team Phantasma Tricked Esports
Vitality.Bee White Dragons Zero Tenacity Crvena zvezda Esports
eSuba Fnatic Rising Outplayed Vodafone Giants
UCAM Esports Club Misfits Premier Illuminar Gaming SINNERS Esports
Iron Wolves Sector One GOEXANIMO mCon esports Rotterdam