Powoli możemy odliczać godziny do zakończenia wakacyjnej przerwy dla graczy. Już za chwilę Counter-Strike na wysokim poziomie powróci, a to oznacza m.in. start nowego sezonu ESEA Premier. Sezonu, podczas którego w akcji będziemy oglądać trzy rodzime składy.

Polska grupa B w ESEA Premier

Tak się jednak zdarzyło, że cała wspomniana trójka rywalizować będzie w obrębie jednej grupy. Zarówno Anonymo Esports, jak i Wisła All iN! Games Kraków oraz x-kom AGO trafiły bowiem do zbioru B, co zdecydowanie nie jest dobrą informacją, bo oznacza, że o komplet polskich zespołów w fazie pucharowej będzie naprawę trudno. Tym bardziej że rywalami naszych rodaków będą m.in. LDLC OL oraz GamerLegion, czyli uczestnicy play-offów poprzedniej odsłony rozgrywek. Trudnym przeciwnikiem może być też Endpoint CeX, które co prawda straciło na rzecz Fnatic Williama "meziiego" Merrimana, ale w jego miejsce ściągnęło kolejny talent rodem z FPL-a, czyli Mohammada "BOROSA" Malhasa. Pewną niewiadomą będą natomiast beniaminek ze SKADE, a także Movistar Riders, które znajduje się obecnie w trakcie kadrowej rewolucji i według ostatnich doniesień może przerzucić się na w pełni hiszpański skład, co oznaczałoby pożegnanie z Owenem "smooyą" Butterfieldem.

Grupa A wciąż niepełna

Z kolei w grupie A znajdziemy m.in. Ukraińców z Akumy. Ci jeszcze kilka miesięcy temu przy okazji zawodów Regional Major Rankings wzbudzali sporo kontrowersji, ale te już ucichły, a atmosfera wokół ekipy z regionu CIS wyraźnie się oczyściła. A skoro już o zmaganiach RMR mowa – podczas tych mogliśmy oglądać również Francuzów z DBL Poney, przed którymi teraz debiut na drugim poziomie rozgrywkowym. Poza tym duetem na liście uczestników znalazły się ekipy rywalizujące w ubiegłym sezonie, czyli Team BLINK i Sangal Esports, a także Apeks, SAW i Sprout, którym mimo gry w barażach udało się ostatecznie obronić. Zagadką pozostaje natomiast ostatnia drużyna. Tą pierwotnie miało być forZe, ale Rosjanie wczoraj otrzymali zaproszenie do ESL Pro League. W związku z tym na piątek zaplanowano dodatkowy mecz, w którym zmierzą się ze sobą ENTERPRISE esports oraz bankaPEPSI – triumfator rzutem na taśmę zgarnie przepustkę do dywizji Premier.

Podział na grupy ESEA Premier prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

Akuma Apeks Anonymo Esports Endpoint CeX
Team BLINK DBL Poney GamerLegion LDLC OL
Sangal Esports SAW Movistar Riders SKADE
Sprout TBD Wisła All iN! x-kom AGO

Europejska dywizja ESEA Premier Season 38 ruszy już 17 sierpnia i poza łączną pulą nagród w wysokości 50 tysięcy dolarów zapewni swoim uczestnikom również jedną przepustkę do ESL Pro League Season 15. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.