Wczoraj organizatorzy nadchodzącego sezonu ESEA Premier zaprezentowali nam podział na grupy, dziś zaś poznaliśmy harmonogram pierwszego tygodnia rozgrywek. I cóż – przed nami wyczekiwane przez wszystkich derby Polski!

Derby pod znakiem debiutów

W tych naprzeciwko siebie staną Anonymo Esports oraz Wisła All iN! Games Kraków i dla obu tych ekip będzie to pierwsza okazja, by zaprezentować się kibicom w odmienionych składach. Wszak w trakcie przerwy wakacyjnej szeregi Anonimowych zasilił Piotr „blacktear5” Kasiński. Były zawodnik CLEANTmixu i PGE Turowa Zgorzelec oraz uczestnik projektu ARRMY został następcą Kamila "KEia" Pietkuna. Skoro Biała Gwiazda postanowiła odkurzyć zapomnianego nieco Tomasza "phr-a" Wójkcika. Ten pozostawał bez stałego zatrudnienia od momentu rozstania z Illuminar Gaming w styczniu tego roku, teraz jednak ściągnięto go w miejsce pożegnanego chwilę wcześniej Patryka "ponczka" Witesa.

Co z tym AGO?

Na tym polskie akcenty się nie kończą, bo dzień później swój debiut w 38. sezonie rozgrywek ESEA zaliczy x-kom AGO. Popularne Jastrzębie na serwerze pojawią się już bez Pawła "reatza" Jańczaka, który wybrał ofertę MAD DOG'S PACT, ale za to prawdopodobnie z Erykiem "lemanem" Kocębą. Piszemy "prawdopodobnie", gdyż pod koniec lipca w składzie ekipy na stronie ligi niespodziewanie znalazł się Szymon „kRaSnaL” Mrozek. Co to oznacza? Tego jeszcze nie wiemy, ale kto wie, być może AGO nas zaskoczy i wystawi nowy nabytek (?) podczas pierwszego meczu? Meczu, w którym polska piątka podejmie czwarty zespół poprzedniego sezonu, czyli francusko-belgijskie LDLC OL.

Harmonogram pierwszego tygodnia ESEA Premier:

17 sierpnia
19:00 Endpoint CeX vs SKADE BO3
19:00 Anonymo Esports vs Wisła All iN! BO3
19:00 Apeks vs TBD BO3
19:00 Team BLINK vs DBL Poney BO3
18 sierpnia
19:00 SAW vs Akuma BO3
19:00 x-kom AGO vs LDLC OL BO3
19:00 GamerLegion vs Movistar Riders BO3

Europejska dywizja ESEA Premier Season 38 ruszy już 17 sierpnia i poza łączną pulą nagród w wysokości 50 tysięcy dolarów zapewni swoim uczestnikom również jedną przepustkę do ESL Pro League Season 15. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.