STS
Inspired Rogue
fot. Rogue

Inspired na dłużej w Rogue. Polski dżungler podpisał nowy kontrakt

Bohater serii, która zainaugurowała play-offy League of Legends European Championship 2021 Summer, nie daje o sobie zapomnieć. I nie mamy tu na myśli wyłącznie niesamowitego pentakilla autorstwa Kacpra „Inspireda” Słomy, ale także ogłoszenie, które pojawiło się tuż po zakończeniu meczu Misfits Gaming vs Rogue. Polski leśnik przedłużył bowiem umowę z dotychczasowym pracodawcą.

Inspired zostaje w Rogue

19-latek na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Europie rywalizuje od 2019 roku. Do głównego składu LoL-a Rogue przeniósł się z akademii ekipy, która po dziś dzień występuje w Ultralidze. Polski leśnik miał być kolejnym, po Marcinie „Jankosie” Jankowskim i Oskarze „Selfmade” Boderku, który w LEC będzie rozdawał karty. Słoma przez wielu uznawany był wówczas (i nadal jest) za gracza niezwykle utalentowanego. Nie bez powodu otrzymał też nagrodę Rookie of the Split.

CZYTAJ TEŻ:
Pentakill Inspireda! Polak bohaterem w bitwie o wyjazd na Worlds [WIDEO]

W swoim pierwszym splicie w mistrzostwach Europy Inspired zajął wraz z Rogue 4. miejsce. Wiosną 2020 roku w play-offach uplasował się o jedno oczko niżej, natomiast latem było już nieco lepiej. Rogue wywalczyło bowiem trzecie miejsce i awans na Worlds 2021. Mistrzostwa świata nie poszły po myśli Łotrzyków, o czym najlepiej świadczy grupowy bilans: 1 zwycięstwo i 5 porażek. Podczas pierwszego tegorocznego splitu LEC Rogue otarło się o mistrzostwo, ale ostatecznie przegrało w finale z MAD Lions. Aktualnie z kolei zespół wciąż jest jednym z głównych faworytów do wywalczenia letniego tytułu. Dziś, pokonując Misfits, wykonał na tej drodze kolejny krok.

Inspired mimo młodego wieku jest bardzo ważnym elementem Rogue. Polski dżungler niejednokrotnie udowadniał już, że potrafi zachować zimną krew nawet w najtrudniejszym momencie. Jego wielką zaletą są też ponadprzeciętne umiejętności mechaniczne. Nic więc dziwnego, że wywodząca się z Ameryki Północnej organizacja postanowiła przedłużyć umowę. Jak podaje Global Contract Database, dotychczasowy kontrakt obowiązywał do listopada 2022 roku. Nowy będzie ważny o rok dłużej – do listopada 2023 roku.

Co przed Łotrzykami?

Rogue do gry w play-offach LEC powróci w przyszłym tygodniu, kiedy to zmierzy się ze zwycięzcą potyczki G2 Esports vs MAD Lions. Dziś ekipa zapewniła sobie natomiast miejsce na Mistrzostwach Świata w League of Legends, które tym razem odbędą się w Chinach.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pentakill Inspireda! Polak bohaterem w bitwie o wyjazd na Worlds [WIDEO]

W esporcie czasami zdarzają się takie chwile, które później pamiętamy przez długie lata. Jedna z nich miała miejsce w piątkowy wieczór, gdy toczył się...