STS
fot. ENCE

ENCE lepsze od Astralis! Zespół dychy i hadesa z pierwszą wygraną w ESL Pro League

Mamy pierwszą niespodziankę w 14. sezonie ESL Pro League! We wtorek gorzką pigułkę porażki musiało bowiem przełknąć Astralis, które okazało się słabsze od ENCE, czyli drużyny Pawła „dychy” Dychy i Olka „hadesa” Miśkiewicza. hades daje show, ENCE wygrywa Skład naszych rodaków, mimo że do meczu podchodził jako outsider, zaczął z wysokiego C. Popularne Ośmiornice już w […]

Mamy pierwszą niespodziankę w 14. sezonie ESL Pro League! We wtorek gorzką pigułkę porażki musiało bowiem przełknąć Astralis, które okazało się słabsze od ENCE, czyli drużyny Pawła „dychy” Dychy i Olka „hadesa” Miśkiewicza.

hades daje show, ENCE wygrywa

Skład naszych rodaków, mimo że do meczu podchodził jako outsider, zaczął z wysokiego C. Popularne Ośmiornice już w trakcie pierwszych minut na Ancient zdominowały wyżej notowanego rywala i mimo upływu czasu nie zamierzały odpuszczać. W efekcie ENCE na przerwę schodziło z prowadzeniem 10:5, wywalczonym w ataku! Po zmianie strony Duńczycy już się nie przebudzili i polegli 9:16. Nieco bardziej zacięty był natomiast Nuke, gdzie co prawda znowu do dycha, hades i spółka zaczęli lepiej, ale jeszcze przed końcem pierwszej połowy pozwolili oponentom zmniejszyć stratę do zaledwie jednego oczka. Ostatecznie nie miało to jednak znaczenia, bo gracze fińskiej organizacji po przejściu do ofensywy dopełnili dzieła zniszczenia i wygrali znowu, tym razem 16:11. Spora w tym zasługa Miśkiewicza, który serwer opuszczał z aż 48 fragami na koncie, co było zdecydowanie najlepszym wynikiem tego spotkania.

Wyniki 2:0 padały także w dwóch pozostałych wtorkowych meczach. Jako pierwsi ręce w geście triumfu mogli wznieść reprezentanci Teamu Vitality, gdyż nie dali oni większych szans Bad News Bears. Goście z Ameryki Północnej co prawda postawili większy opór niż dzień wcześniej w starciu z Heroic, ale finalnie nie miało to znaczenia. Trzy punkty i tak wpadły na konto Francuzów. A skoro już o Heroic wspomnieliśmy – także i ta ekipa sięgnęła po drugie z rzędu zwycięstwo. Duński skład z zaskakującą łatwością poradził sobie z Teamem Spirit, chociaż kilka godzin wcześniej zanosiło się na naprawdę zaciętą potyczkę. Nic takiego nie miało miejsca, bo napędzana przez Ismaila „refrezha” Aliego drużyna gładko sięgnęła po wygraną, pozostawiając rywali z zerowym dorobkiem.

Komplet wtorkowych wyników ESL Pro League:

17 sierpnia

Grupa A

13:30 Team Vitality 2:0 Bad News Bears Inferno 16:9
Overpass 16:9
16:45 Astralis 0:2 ENCE Ancient 9:16
Nuke 11:16
20:00 Heroic 2:0 Team Spirit Overpass 16:8
Inferno 16:9

ENCE podejmie outsidera

Niezależnie od wszystkiego Pro Liga więc trwa i dziś przed nami kolejne mecze. W akcji zobaczymy również ENCE, które tym razem podejmie outsiderów grupy A z Teamu Spirit. Skład z regionu CIS niespodziewanie nie zdobył jeszcze ani jednego punktu, przez co jego sytuacja wygląda coraz gorzej. Jeżeli dwunasta drużyna świata chce jeszcze włączyć się do gry o play-offy, to po prostu musi dziś zatriumfować. Podobnie wygląda sytuacja Bad News Bears, z tym że oni mierzyć się będą z Astralis, które z pewnością będzie rozdrażnione po wczorajszej wpadce z zespołem dychy i hadesa. Prawdziwym hitem tej serii będzie jednak mecz dwóch niepokonanych jak dotychczas zespołów, czyli Heroic oraz Teamu Vitality. Nie ma co tu kryć – zwycięzca będzie mógł już powoli oswajać się z myślą, że czekają go jeszcze zmagania w fazie pucharowej.

Środowy harmonogram ESL Pro League:

18 sierpnia

Grupa A

13:30 Astralis vs Bad News Bears BO3
16:45 Team Spirit vs ENCE BO3
20:00 Heroic vs Team Vitality BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 14 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Play-offy LCK czas zacząć! Na start ekipa Peanuta kontra Afreeca Freecs

Faza pucharowa w League of Legends Champions Korea rozpoczyna się już dzisiaj. Przed nami cztery pojedynki, które wyłonią najlepsze dwie ekipy w Korei...