Fortuna nie sprzyja dywizji CS:GO Complexity Gaming. Międzynarodowy zespół po raz kolejny musi awaryjnie łatać dziurę w swoim składzie. Tym razem przyczyną jest kontuzja, której w drodze na bootcamp doznał Kristian "k0nfig" Wienecke. Duńczyk złamał prawy nadgarstek z przemieszczeniem i czeka go co najmniej kilka tygodni przymusowego odpoczynku.

CZYTAJ TEŻ:
es3tag za RUSHA. Zmiana w Complexity

Wypadek na lotnisku

24-letni zawodnik stał się ofiarą własnej nieuwagi. – Szedłem przez lotnisko, patrząc w telefon i poślizgnąłem się na wodzie na podłodze, upadłem i uderzyłem ręką w poręcz, co spowodowało złamanie nadgarstka. Zdecydowanie brzmi jak kłamstwo i nadal nie mogę uwierzyć, że to rzeczywistość. Dotarłem do Serbii i udałem się do lekarza, ale nie zauważono, że ręką jest pęknięta, więc rozegrałem kilka treningów z drużyną. Nawet z kontuzją udało się zdominować kilku rywali. ;) – to fragment jego wpisu na Twitterze.

Kilka tygodni przerwy

Specjalista przeprowadzi operację i przez 4-6 tygodni będę musiał nosić gips. Przed powrotem do gry czeka mnie też rehabilitacja. Kocham was wszystkich i przepraszam. Chciałbym móc cofnąć czas. To naprawdę mnie dotknęło i czuję się okropnie nawet o tym mówiąc. Trzymajmy kciuki za udany zabieg i szybki powrót do zdrowia. Nie życzę takiej sytuacji nawet moim najgorszym wrogom – dodał k0nfig.

W tych okolicznościach Wienecke na pewno nie zagra w 14. sezonie ESL Pro League. Mało prawdopodobny jest również jego występ w fazie grupowej BLAST Premier, którą zaplanowano na drugą połowę września. Jak donosi HLTV.org, Duńczyka tymczasowo zastąpi jego rodak, Niels Christian "⁠NaToSaphiX⁠" Sillassen. To gracz, który wie, jak działać w sytuacjach wyjątkowych. W przeszłości wspierał już m.in. mousesports oraz... właśnie coL.

Pierwszy mecz Complexity po wakacjach już 21 sierpnia o 20:00 – formacja o udany start EPL-a powalczy z forZe. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 14 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.