Po pełnej wydarzeń środzie przyszła pora na nieco spokojniejszy czwartek. I to dosłownie "nieco", bo dziś przed nami znowu sporo spotkań z udziałem polskich graczy CS:GO, którzy będą walczyć o cenne punkty w ramach różnych online'owych rozgrywek.

AGO krok bliżej awansu, AVEZ i Brugge czekają na wygraną

Po drugie z rzędu zwycięstwo w IronWar Grand Prix rusza x-kom AGO. Popularne Jastrzębie wczoraj gładko rozprawiły się BEZ ZP i dziś zapewne chętnie powtórzą swój wyczyn. I cóż, nie są wcale bez szans, bo kolejną przeszkodą na ich drodze będzie ONYX, czyli pogromca bankaPEPSI. Serbsko-ukraiński skład zajmuje w światowym rankingu dopiero 121. pozycję i nie da się ukryć, że faworytem czwartkowego starcia bynajmniej nie będzie. Co ciekawe, kilka godzin wcześniej bezpośredni mecz w ramach tych samych rozgrywek rozegrają Creative AVEZ i eClub Brugge. Oba te zespoły w pierwszej rundzie poznały gorycz porażki, co oznacza, że ten, który przegra ponownie i tym razem, znajdzie się na skraju eliminacji. Zwycięstwo będzie mieć więc podwójną wartość.

CZYTAJ TEŻ:
IEM Fall ostatnią częścią cyklu RMR przed Majorem CS:GO

Trudna sytuacja M1, Dziki Izaka wchodzą do gry

W międzyczasie o życie walczyć będzie również M1 EDEN. Rodzimy skład wczoraj musiał uznać wyższość LDLC OL, czym znacznie skomplikował swoją sytuację w European Development Championship Season 5. Jeżeli uczestnicy zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski nadal myślą o play-offach EDC, to dziś muszą pokonać zarówno Lyngby Vikings, jak i akademię Ninjas in Pyjamas. Co warte wspomnienia, swoich ulubieńców w akcji zobaczyć będą mogli także fani Izako Boars. Przed Pawłem "byalim" Bielińskim i spółką pierwsze spotkanie w Malta Vibes Knockout Series, w którym zmierzą się oni z Team Finest. Porażka oznaczać będzie eliminację, zwycięstwo da natomiast awans do kolejnej rundy, gdzie czeka już pogromca HONORIS, 777 Esports.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

19 sierpnia
10:00 Creative AVEZ vs  eClub Brugge BO3
12:00 M1 EDEN vs  Lyngby Vikings BO3 transmisja
15:00 M1/Vikings vs  Young Ninjas BO3 transmisja
16:00 Izako Boars vs  Team Finest BO3 transmisja
16:00 x-kom AGO vs  ONYX BO3