Niespełna trzy miesiące temu Hubert "Szejn" Światły i Kamil "siuhy" Szkaradek postanowili opuścić Izako Boars i spróbować swoich sił na arenie międzynarodowej. I okazało się to świetną decyzją, o czym najlepiej niech świadczy fakt, że wczoraj polski duet mógł po raz pierwszy świętować lanowy triumf.

mouz NXT najlepsze w Kijowie

Ekipa naszych rodaków, mouz NXT, okazała się bowiem najlepsza podczas finałów WePlay Academy League w Kijowie. I takie rozstrzygnięcie nie jest bynajmniej zaskoczeniem, bo podopieczni niemieckiej organizacji na Ukrainę przyjeżdżali jako zwycięzcy fazy zasadniczej i jeden z głównych faworytów. Początkowo zresztą wszystko wyglądało dobrze, bo drużyna Polaków gładko rozprawiła się z BIG. OMEN Academy,  potem jednak jej triumfalny marsz zastopowali Young Ninjas. Z tego też powodu akademia mousesports spadła do dolnej drabinki, gdzie stoczyła naprawdę zacięty bój z Fnatic Rising. Dość powiedzieć, że losy awansu do wielkiego finału ważyły się do ostatnich sekund,  a finalnie na decydującym Vertigo mouz NXT zatriumfowało dopiero przy wyniku 16:14.

Tak czy inaczej, Szejn, siuhy i spółka dostali się do finału, gdzie czekali już na nich Young Ninjas. Szwedzi jako zespół z górnej drabinki już na starcie prowadzili 1:0 i, jak się później okazało, była to ich jedyna punktowa zdobycz niedzielnego wieczora. Wszystko dlatego, że mouz NXT było bezwzględne i już na pierwszej mapie, Mirage'u, rozgromiło oponentów aż 16:2! Nieco bardziej wyrównany przebieg miał Nuke, ale i tak to międzynarodowy skład był górą wynikiem 16:11. Kropkę nad i udało mu się natomiast postawić na Inferno, gdzie zwyciężył w stosunku 16:9. Tym samym popularne Myszy wygrały cały mecz 3:1 i tym samym zostały pierwszymi mistrzami WePlay Academy League.

Końcowa klasyfikacja WePlay Academy League:

1. mouz NXT 45 000 $
2. Young Ninjas 20 000 $
3. Fnatic Rising 15 000 $
4. BIG. OMEN Academy 8 000 $