Główny etap European Masters 2021 Summer został wczoraj oficjalnie zainaugurowany. Zmagania udanie zaczęły między innymi Illuminar Gaming i Misfits Premier, które wygrały swoje pierwsze mecze. Dziś do rywalizacji w EU Masters wkroczy między innymi PDW, czyli aktualny mistrz Polski w League of Legends. Rodzimych obserwatorów sceny elektryzować będzie też bez wątpienia pojedynek Illuminar z Fnatic Rising, którego trenerem jest Paweł "delord" Szabla.


Wszystko o European Masters 2021 Summer:


Pierwszy mecz PDW w EU Masters

Wtorkową rywalizację zaczniemy od grupy B, która nie rozegrała jeszcze ani jednego spotkania. Najniżej rozstawiona hiszpańska drużyna, Movistar Riders, zagra z drugim najwyżej rozstawionym przedstawicielem niemieckiej sceny League of Legends, PENTA 1860. MRS przez play-iny EU Masters przeszło niemalże suchą stopą, natomiast forma uczestnika Prime League jest wielką niewiadomą. Kto zatem okaże się lepszy? O punkty zagra dziś też PDW. Na drodze zwycięzców 6. sezonu Ultraligi stanie mistrz ostatniej edycji Northern League of Legends Championship, Tricked Esport. Choć wielu polskich kibiców mocno wierzy w zespół Mateusza "Czajka" Czajki, to trzeba pamiętać, że TRC nie będzie łatwym rywalem.

delord vs Illuminar

Zespoły ze zbioru C mogliśmy oglądać już wczoraj. Wówczas po zwycięstwa sięgnęli zawodnicy Fnatic Rising i Illuminar Gaming, a pokonali oni odpowiednio BIG oraz Z10 ESHARK. Dziś zwycięzcy i przegrani staną ze sobą w szranki. Najpierw zobaczymy starcie Z10 i BIG, a później czeka nas pojedynek zdecydowanie bardziej interesujący dla rodzimych obserwatorów LoL-a. O ważne punkty w EU Masters zagrają bowiem Illuminar i podopieczni delorda. Szabla reprezentował IHG przez bardzo długi czas. Jako członek tej formacji zdobywał kilkukrotnie mistrzostwo Polski, a także dotarł do finału European Masters w 2018 roku. Dla obu stron gra toczy się zatem nie tylko o oczka mogące dać awans, ale także o honor.

Pojedynek polskich midlanerów

Dzień zakończymy z zespołami z grupy D. O 20:30 na serwerze spotkają się formacje dwóch polskich midlanerwów – Pawła "Czekolada" Szczepanika i Sebastiana "Sebekxa" Smejkala. Wczoraj i mousesports, i Macko Esports przegrały, więc dziś za wszelką cenę będą chciały się zrehabilitować. Nie ulega wątpliwości, że choć faza grupowa European Masters dopiero wystartowała, to przegrany znacząco utrudni sobie drogę do play-offów. Drugi dzień turnieju głównego EU Masters zwieńczy natomiast potyczka Karmine Corp z Vodafone Giants. Ligi francuska i hiszpańska w ekosystemie League of Legends należą do jednych z najsilniejszych, dlatego w pojedynku zespołu Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego z ekipą Raymonda "kaSinga" Tsanga może być naprawdę emocjonująco!

Harmonogram drugiego dnia fazy grupowej EU Masters 2021 Summer:

31 sierpnia
16:30 Movistar Riders vs PENTA 1860 BO1
17:30 Tricked Esport vs PDW BO1
18:30 Z10 ESHARK vs BIG BO1
19:30 HMA Fnatic Rising vs Illuminar Gaming BO1
20:30 mousesports vs Macko Esports BO1
21:30 Karmine Corp vs Vodafone Giants BO1

Rozgrywki startują o 16:30. Wszystkie mecze będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w serwisie Twitch, YouTube oraz w telewizji. Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej.