Sceptycy polskiej sceny Counter-Strike'a: Global Offensive prawdopodobnie nie dowierzają, ale jednak – to prawda. Rodzime drużyny wciąż pozostają niepokonane w ESEA Premier Season 38! Dziś w rozgrywkach tych zwycięski debiut zaliczył nowy skład Anonymo Esports, zaś Wisła All in! Games Kraków zdobyła drugi triumf.

Nerwowa końcówka Anonymo

Anonymo Esports 2:1 Movistar Riders
Mirage 16:12 Overpass 10:16 Vertigo 16:13

Środowym rywalem Anonymo Esports było Movistar Riders. Hiszpański zespół – zgodnie z przewidywaniami – wysoko zawiesił poprzeczkę, o czym nasi rodacy przekonywali się od samego początku. Choć Mirage'a Anonimowi zaczęli udanie (prowadzili 11:4), to w drugiej części gracze z Półwyspu Iberyjskiego napsuli im trochę krwi. Niemniej koniec końców Anonymo zatriumfowało 16:12. Mniej kolorowo było na Overpassie, gdzie Movistar Riders zwyciężyło do 10. Finalnie doszło do starcia na Vertigo, gdzie z wysokiego C zaczęli Hiszpanie. 9-punktowa zaliczka podczas zmiany stron zwiastowała szybkie zakończenie starcia. Formacja Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego nie miała jednak zamiaru przedwcześnie składać broni. Anonymo do końca nie dawało za wygraną, dzięki czemu zwyciężyło 16:13! Debiut nowego składu w ESEA Premier można zatem zaliczyć do udanych.

Drugie zwycięstwo Wisły All in! w ESEA Premier

Wisła All in! Games Kraków 2:1 GamerLegion
Mirage 19:16 Overpass 14:16 Ancient 16:11

Wisła All in! Games Kraków także zapewniła swoim kibicom sporo emocji. I w tym przypadku byliśmy świadkami trzech map, a już na pierwszej z nich doszło do dogrywki. Reprezentanci GamerLegion w decydujących rundach Mirage'a musieli uznać wyższość Polaków i przegrali 16:19. Udanie odpowiedzieli jednak na wybranym przez biało-czerwonych Overpassie, gdzie byli minimalnie lepsi, o czym świadczyć może wynik 16:14. Rozstrzygnięcie serii nastąpiło z kolei na Ancient. Wisła po pierwszej części cieszyła się z 3-rundowej zaliczki, a po przejściu do CT postawiła kropkę nad i, zwyciężając 16:11.

Przypomnijmy, że w 38. sezonie ESEA Premier mamy trzy polskie drużyny CS:GO: Anonymo, Wisłę All in! oraz x-kom AGO. Wszystkie trafiły do grupy B. Na ten moment Jastrzębie mają na swoim koncie trzy triumfy, Grzegorz "SZPERO" Dziamałek i jego koledzy dwa, zaś podopieczni Adriana "imd" Piepera rozegrali i wygrali jeden mecz.

Na kolejne spotkania polskich składów CS:GO na drugim europejskim poziomie rozgrywkowym będziemy musieli poczekać do 4. kolejki. Ta zaplanowana jest na 7-8 września. Szczegółowe informacje na temat ESEA Premier znajdziecie tutaj.