STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

ESL Pro League wchodzi w decydujący etap. Przed nami faza pucharowa

Po dniu przerwy 14. sezon ESL Pro League powraca. Przed nami bowiem faza pucharowa, czyli końcowy etap walki o główną nagrodę – 175 tysięcy dolarów oraz 1,3 tysiąca punktów cyklu ESL Pro Tour. Pora na pierwsze mecze play-offów Jako pierwsi na serwerze zameldują się reprezentanci mousesports oraz Ninjas in Pyjamas. Co ciekawe, obie ekipy do […]

Po dniu przerwy 14. sezon ESL Pro League powraca. Przed nami bowiem faza pucharowa, czyli końcowy etap walki o główną nagrodę – 175 tysięcy dolarów oraz 1,3 tysiąca punktów cyklu ESL Pro Tour.

Pora na pierwsze mecze play-offów

Jako pierwsi na serwerze zameldują się reprezentanci mousesports oraz Ninjas in Pyjamas. Co ciekawe, obie ekipy do samego końca musiały drżeć o to, czy w ogóle pojawią się w play-offach. Ba, NIP od eliminacji dzieliły dosłownie minuty i tylko dzięki zimnej krwi Teamu Liquid, który pokonał FURIĘ 16:14, Skandynawowie grają dalej. Teraz przyszła więc pora, by udowodnić, że męczarnie w grupach były tylko dziełem przypadku. Pomóc w tym mają gwiazdy – w przypadku popularnych Myszy będzie to David „frozen” Čerňanský, zaś u Ninjas wszystkie oczy zwrócone będą na Nicolaia „dev1ce’a” Reedtza. To właśnie starcia tej dwójki będą elektryzować najbardziej i mogą mieć największe znaczenie w kontekście potencjalnego awansu.

Z kolei podczas drugiego dzisiejszego meczu oczy kibiców z pewnością będą zwrócone na Mathieu „ZywOo” Herbauta. Najlepszy gracz dwóch ostatnich lat grupowe zmagania zakończył z ratingiem na poziomie 1,36, co było najlepszym wynikiem pośród wszystkich uczestników EPL-a. Mimo to Team Vitality nie był w stanie zająć pierwszego miejsca w zbiorze A i w efekcie play-offy zacznie już od pierwszej rundy. W tej Francuzi mierzyć się będą z nieobliczalnym Complexity Gaming, które dostało się do najlepszej dwunastki mimo gry w awaryjnym składzie. Wszak drużynę w roli zmiennika musi wspomagać Niels Christian „NaToSaphiX” Sillassen. I chociaż Duńczyk na razie nie zachwyca, to i tak nie można wykluczyć, że jego koledzy będą w stanie zaskoczyć Vitality.

Wtorkowy harmonogram ESL Pro League:

17 sierpnia

1. runda

16:00 mousesports vs Ninjas in Pyjamas BO3
19:15 Complexity Gaming vs Team Vitality BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 14 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wisła nadal niepokonana w ESL MP, Anonymo znowu traci punkty

Wczoraj rozpoczął się drugi tydzień ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021. I chociaż dziś przed nami kolejne mecze, to na pewno nie dojdzie do zmiany na f...