STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

boltz z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19. „Gdybym się nie zaszczepił, mogłoby być gorzej”

Co prawda do startu BLAST Premier Fall Groups 2021 pozostał jeszcze tydzień, ale już teraz wiemy, że nie wszystkim ekipom dane będzie pojawić się na zawodach w zwyczajowych składach. W takiej sytuacji znalazł się m.in. MIBR, który awaryjnie musiał zaangażować zmiennika.

MIBR ściąga posiłki z akademii

Oficjalnie potwierdzono bowiem, że na imprezie zabraknie Ricardo „boltza” Prassa. Wszystko dlatego, że 24-latek otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19 i w efekcie nie będzie mógł przybyć wraz ze swoimi klubowymi kolegami do Europy. – Wcześniej przyjąłem szczepionkę, ale zachorowałem na bardziej zjadliwy wariant. Dbam o siebie i przebywam w domowej izolacji. Gdybym się nie zaszczepił, mogłoby być gorzej, tak więc szczepcie się! […] Jest to pierwsza sytuacja w mojej karierze, gdy z powodu siły wyższej nie pojawię się na turnieju. Wkrótce wrócę jednak jeszcze lepszy i bardziej skupiony na naszych celach. Dziękuję wszystkim za wasze wsparcie – przyznał 24-latek.

W tej sytuacji zespół Prassa, MIBR, nie miał wyboru i musiał znaleźć zmiennika. Na swoje szczęście brazylijska organizacja niedawno powołała do życia akademię i to właśnie tam znalazła tymczasowego zastępcę boltza. Ostatecznie wybór zespołu padł na 18-letniego Breno „brnz4n” Poletto, dla którego będzie to pierwsza w karierze szansa, by móc stanąć naprzeciwko przedstawicieli ścisłej światowej czołówki. Warto wszak pamiętać, że podopieczni Alessandro „Apoki” Marcucciego swoją przygodę z jesienną fazą grupową BLAST Premier zaczną od starcia z G2 Esports, a potem mogą trafić również na Ninjas in Pyjamas lub też BIG.

Skład MIBR podczas BLAST Premier Fall Groups 2021 będzie prezentować się następująco:

  • Marcelo „chelo” Cespedes
  • Bruno „shz” Martinelli
  • Gustavo „yel” Knittel
  • Raphael „exit” Lacerda
  • Breno „brnz4n” Poletto
  • Alessandro „Apoka” Marcucci – trener
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Complexity i mousesports za burtą ESL Pro League, dziś do gry wchodzi ENCE

Pierwszy dzień fazy pucharowej 14. sezon ESL Pro League dla dwóch drużyn okazał się jednocześnie dniem ostatnim. Za burtą znalazły się bowiem mousespo...