Co prawda do startu BLAST Premier Fall Groups 2021 pozostał jeszcze tydzień, ale już teraz wiemy, że nie wszystkim ekipom dane będzie pojawić się na zawodach w zwyczajowych składach. W takiej sytuacji znalazł się m.in. MIBR, który awaryjnie musiał zaangażować zmiennika.

MIBR ściąga posiłki z akademii

Oficjalnie potwierdzono bowiem, że na imprezie zabraknie Ricardo "boltza" Prassa. Wszystko dlatego, że 24-latek otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19 i w efekcie nie będzie mógł przybyć wraz ze swoimi klubowymi kolegami do Europy. – Wcześniej przyjąłem szczepionkę, ale zachorowałem na bardziej zjadliwy wariant. Dbam o siebie i przebywam w domowej izolacji. Gdybym się nie zaszczepił, mogłoby być gorzej, tak więc szczepcie się! [...] Jest to pierwsza sytuacja w mojej karierze, gdy z powodu siły wyższej nie pojawię się na turnieju. Wkrótce wrócę jednak jeszcze lepszy i bardziej skupiony na naszych celach. Dziękuję wszystkim za wasze wsparcie – przyznał 24-latek.

W tej sytuacji zespół Prassa, MIBR, nie miał wyboru i musiał znaleźć zmiennika. Na swoje szczęście brazylijska organizacja niedawno powołała do życia akademię i to właśnie tam znalazła tymczasowego zastępcę boltza. Ostatecznie wybór zespołu padł na 18-letniego Breno "brnz4n" Poletto, dla którego będzie to pierwsza w karierze szansa, by móc stanąć naprzeciwko przedstawicieli ścisłej światowej czołówki. Warto wszak pamiętać, że podopieczni Alessandro "Apoki" Marcucciego swoją przygodę z jesienną fazą grupową BLAST Premier zaczną od starcia z G2 Esports, a potem mogą trafić również na Ninjas in Pyjamas lub też BIG.

Skład MIBR podczas BLAST Premier Fall Groups 2021 będzie prezentować się następująco:

  • Marcelo „chelo” Cespedes
  • Bruno „shz” Martinelli
  • Gustavo „yel” Knittel
  • Raphael „exit” Lacerda
  • Breno "brnz4n" Poletto
  • Alessandro „Apoka” Marcucci – trener