STS
fot. ENCE

hades i dycha – ENCE forZe umyka!

Za ENCE kolejny zwycięski mecz w 14. sezonie ESL Pro League! Tym razem zespół Pawła „dychy” Dychy i Olka „hadesa” Miśkiewicza pozostawił w pokonanym polu forZe, dzięki czemu awansował do ćwierćfinału. A to oznacza, że nasi rodacy mogą być już pewni finiszu w czołowej ósemce rozgrywek. hades i dycha wyrzucają forZe za burtę Podopieczni fińskiej […]

Za ENCE kolejny zwycięski mecz w 14. sezonie ESL Pro League! Tym razem zespół Pawła „dychy” Dychy i Olka „hadesa” Miśkiewicza pozostawił w pokonanym polu forZe, dzięki czemu awansował do ćwierćfinału. A to oznacza, że nasi rodacy mogą być już pewni finiszu w czołowej ósemce rozgrywek.

hades i dycha wyrzucają forZe za burtę

Podopieczni fińskiej organizacji od pierwszych minut kontrolowali przebieg wydarzeń na serwerze. W efekcie mimo gry po teoretycznie trudniejszej stronie byli oni w stanie zdominować Nuke’a i szybko wypracować okazałe prowadzenie, które w szczytowym okresie wynosiło aż siedem punktów! Potem co prawda Rosjanie niemrawo zabrali się za odrabianie strat, ale nie zdało się to na zbyt wiele, bo przed przerwą i tak przegrywali 5:10. Zresztą, po przejściu do obrony ENCE nie oddało rywalom już ani jednego oczka i gładko wygrało 16:5. O wiele więcej emocji dostarczył Mirage, gdzie forZe mimo jednostronnej pierwszej połowy było jeszcze w stanie napsuć naszym rodakom nieco krwi. Jeszcze w 20. rundzie oba zespoły dzieliły zaledwie dwa punkty, ale nie miało to większego znaczenia, bo ostatnie słowo i tak należało do Ośmiornic. Te zwyciężyły 16:11, zamykając cały mecz wynikiem 2:0. Co warte wspomnienia, to właśnie hades i dycha zanotowali największą liczbę eliminacji – odpowiednio 41 i 39.

Poza ENCE swoją przygodę z 14. sezonem Pro Ligi na pewno kontynuować będzie także Team Liquid. Ekipa dowodzona przez Gabriela „FalleNa” Toledo wyrzuciła wczoraj za burtę Fnatic, aczkolwiek dokonała tego po dwóch zupełnie odmiennych mapach. Wszystko zaczęło się od jednostronnego Nuke’a, na którym formacja zza oceanu łatwo wygrała 16:4. Tak przyjemnie nie było jednak na Duście2, gdzie ostatecznie potrzebna była nawet dogrywka! A w tej oglądaliśmy aż szesnaście dodatkowych rund, bo właśnie tyle potrzebowało Liquid, by finalnie przechylić szalę na swoją stronę. Korzystne rozstrzygnięcie to w dużej mierze zasługa wspominanego FalleNa, który aż 62-krotnie eliminował zawodników przeciwnej drużyny.

Komplet środowych wyników ESL Pro League:

8 września

Round of 12

16:00 forZe 0:2 ENCE Nuke 5:16
Mirage 11:16
19:15 Team Liquid 2:0 Fnatic Nuke 16:4
Dust2 25:21

mantuu i spółka zainaugurują ćwierćfinały

Tak więc Ro12 już za nami, a przed nami ćwierćfinały. Te zainauguruje starcie z udziałem Mateusza „mantuu” Wilczewskiego, który wraz ze swoimi kolegami z OG mierzyć się będzie z Ninjas in Pyjamas. Dla zespołu polskiego snajpera będzie to też okazja, by przedłużyć zwycięską passę – wszak w tym sezonie nie doznali oni jeszcze goryczy porażki. Ciekawie zapowiada się również drugie dzisiejsze spotkanie. W nim zobaczymy przecież wiceliderów światowego rankingu z Gambit Esports, a także Team Vitality, który w swoim składzie ma najlepszego obecnie gracza na świecie, czyli Mathieu „ZywOo” Herbauta. Zapowiada się więc niezwykle pasjonujący pojedynek!

Czwartkowy harmonogram ESL Pro League:

9 września

Ćwierćfinały

16:00 OG vs Ninjas in Pyjamas BO3
19:15 Gambit Esports vs Team Vitality BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 14 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Oficjalnie: Kaiser przedłuża kontrakt z MAD Lions do 2023 roku

Niedawno, bo jeszcze w zeszłym tygodniu, informowaliśmy o nieoficjalnych doniesieniach o podpisaniu nowego kontraktu przez Normana "Kaisera" Kaisera z...