STS
Worlds 2019, Puchar Przywoływacza, Summoner's Cup
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Kto zagra na Worlds 2021? Znamy wszystkich uczestników

Niemalże wszystko już jasne w kwestii formatu oraz uczestników Worlds 2021, które rozpocznie się już 5 października od fazy play-in. Najnowsze wieści z pewnością ucieszyły fanów z Europy, jednak przyszły one też kosztem reprezentantów Vietnam Championship Series. Już kolejny turniej na arenie międzynarodowej rozstrzygnie się bez udziału zespołów z Wietnamu. CZYTAJ TEŻ: Oficjalnie: Worlds 2021 […]

Niemalże wszystko już jasne w kwestii formatu oraz uczestników Worlds 2021, które rozpocznie się już 5 października od fazy play-in. Najnowsze wieści z pewnością ucieszyły fanów z Europy, jednak przyszły one też kosztem reprezentantów Vietnam Championship Series. Już kolejny turniej na arenie międzynarodowej rozstrzygnie się bez udziału zespołów z Wietnamu.

CZYTAJ TEŻ:
Oficjalnie: Worlds 2021 odbędzie się w Islandii. Rogue przeniesione do fazy grupowej!

Nieszczęście VCS jest szczęściem Rogue na Worlds 2021

Najnowsze informacje ze strony Riotu brzmiały następująco: VCS nie będzie w stanie zagrać na Mistrzostwach Świata, tak więc Rogue automatycznie przechodzi do fazy grupowej. Ta pierwsza część komunikatu z pewnością była do przewidzenia. Z powodu pandemii COVID-19 w Wietnamie nie było możliwości rozegrania letniego splitu, nawet w formule online. Z tego względu powstawały plotki i domysły o tym, jak tu by wyłonić reprezentantów regionu na Worlds 2021. Mówiło się o wysłaniu poprzednich mistrzów, zamkniętych kwalifikacjach i innych sposobach na ominięcie tego problemu. Szepty zostały jednak wczoraj oficjalnie uciszone, ponieważ teraz już wiemy, że ekipy z VCS nie pojawią się na turnieju.

Ta smutna wiadomość przyniosła jednak trochę dobra dla Europy. Rogue będzie teraz mierzyć się z resztą zespołów w głównym wydarzeniu. Jako drużyna z trzeciej lokaty, tradycyjnie Łotrzyki musiałyby przejść najpierw fazę play-in. Jednak dzięki zmianie formatu, która została spowodowana przez absencję VCS, nie będzie takiej potrzeby. Rogue będzie miało więc z jednej strony więcej czasu na przygotowanie się do turnieju. Z drugiej strony jednak play-iny często były świetną rozgrzewką przed faktycznym wydarzeniem i sporo ekip czerpało z nich wiele pozytywów.

Lista uczestników Worlds 2021:


Turniej główny
100 Thieves DWG KIA EDward Gaming Fnatic
FPX Gen.G Esports Team Liquid MAD Lions
PSG Talon ⁠Royal Never Give Up T1 Rogue

Faza play-in
Beyond Gaming Cloud9 DetonatioN FocusMe Galatasaray Esports
Hanwha Life Esports Infinity Esports LNG Esports PEACE
Unicorns of Love RED Canids

Worlds 2021 rozpoczną się 5 października, natomiast zostaną zwieńczone 6 listopada.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mantuu już w półfinale ESL Pro League. A dziś dycha i hades podejmą NAVI

To już pewne – OG na pewno będzie finiszować w najlepszej czwórce 14. sezonu ESL Pro League. Dziś jednak przed nami kolejne emocje z udziałem naszych...