STS
fot. ESL/Simon Howar

s1mple wybrany MVP 14. sezonu ESL Pro League

Dla Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva zdobycie tytułu MVP to nic nowego. Mimo to jednak warto odnotować, że to właśnie Ukrainiec został przez serwis HLTV wybrany najbardziej wartościowym graczem dopiero co zakończonego 14. sezonu ESL Pro League.

s1mple z kolejnymi indywidualnymi wyróżnieniami

Nie można jednak nie zauważyć, że 23-latek bez wątpienia dokonał czegoś niebywałego. Spośród dwudziestu rozegranych przez siebie map aż dziewiętnaście kończył bowiem z dodatnim ratingiem – minimalna wpadka przydarzyła mu się tylko podczas grupowego pojedynku z Evil Geniuses na Inferno, gdy jego wynik wyniósł 0,69. W końcowym rozrachunku było to jednak potknięcie nic nieznaczące. Tym bardziej że s1mple w końcowym rozrachunku ponownie nie miał sobie równych na wielu polach. To właśnie on zakończył ten sezon z najwyższym ratingiem, który wyniósł 1,35. To on też zanotował największą średnią liczbę fragów na rundę oraz ogólną liczbę eliminacji otwierających. Także ukraiński zawodnik może pochwalić się najwyższym tzw. Impact Ratingiem na poziomie 1,48. A to wszystko oraz jego ogromny wkład w końcowy sukces złożyło się na kolejne indywidualne wyróżnienie dla Kostylieva.


Dla s1mple’a jest to szesnasty medal dla MVP nadany przez HLTV – więcej, bo osiemnaście, zdobył tylko Nicolai „dev1ce” Reedtz. W tym miejscu warto nadmienić, że gwiazda NAVI została wyróżniona również przez organizatorów ESL Pro League, którzy przyznali jej nagrodę ESL Pro Tour DHL MVP.

Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 14 zapraszamy do naszej relacji, do której można przejść po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESL Pro League: Team Vitality vs Natus Vincere – statystyki wielkiego finału

Natus Vincere z mistrzowskim tytułem 14. sezonu ESL Pro League! Liderzy światowego rankingu w wielkim finale rozgrywek pokonali Team Vitality, ale byn...